Komentāri
Zviedru zinātnieki noraida mītu, ka aļņi mēdz apreibt no puvušiem āboliem
Foto: AFP/ Scanpix

Zviedru zinātnieki noraidījuši populāro mītu, ka savvaļā mītošie aļņi rudenī “piedzeroties” no sapuvušiem āboliem un reibumā pastrādājot muļķīgas lietas.

Medijos aprakstīti vairāki dīvaini gadījumi, piemēram, kāds alnis naktī ielēcis baseinā, bet cits sapinies ābeles zaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču trešdien ducis zinātnieku radiostacijas “Sveriges Radio” (SR) ēterā noraidīja izplatīto pieņēmumu, ka dzīvnieki apreibinās no zemē nokritušajiem, sapuvušajiem āboliem.

Tā kā pieaudzis alnis sver līdz pat 700 kilogramiem, dzīvnieki ir pārāk lieli, lai nelielais daudzums apēsto ābolu tos jebkādi ietekmētu, skaidroja zinātnieki.

“Jāatzīst, ka es neesmu aļņu eksperts. Taču kā ekoloģijas profesors šo to par aļņiem zinu gan,” sacīja Zviedrijas Lauksaimniecības universitātes pasniedzējs Pēters Šelanders. “Cik man zināms, tās ir baumas. Neviens ticams avots tās vēl nav apstiprinājis.”

Šelanders uzskata, ka aļņi sirojot pa māju pagalmiem tāpēc, lai izdzīvotu. “Tie varētu šķist piedzērušies tāpēc, ka nebaidās no cilvēkiem. Rudenī Zviedrijā aļņi vienkārši mēdz parādīties cilvēku apdzīvotās vietās. Aļņiem garšo āboli, tāpēc tie mēģina piekļūt augļiem. Es domāju, ka tam ir vienkāršs izskaidrojums, kas nav saistīts ar alkoholu,” uzskata zinātnieks.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl