Zooloģiskajā dārzā notiks ikgadējās Dzīvnieku dienas

0 Komentāru
Zooloģiskajā dārzā notiks ikgadējās Dzīvnieku dienas
Sarkanie un sārtie flamingi Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Foto: Evija Trifanova, LETA

Rīgas Zooloģiskais dārzs, svinot 102 gadu jubileju, šajā nedēļas nogalē aicina uz ikgadējām Dzīvnieku dienām, informē Zooloģiskā dārza Informācijas dienestā.

Jau tradicionāli pēdējos gados, tuvojoties dzimšanas dienai, zoodārzs cenšas sarūpēt dāvanu gan saviem dzīvniekiem, gan arī apmeklētājiem. Pavisam nesen tika atklāta atjaunotā Kamieļu māja. Bet jau šajās brīvdienās, 11. un 12. oktobrī, gan zoodārzā Rīgā, gan arī tā filiālē “Cīruļi” notiks tradicionālais dzimšanas dienas pasākums –Dzīvnieku dienas.

Abās dienās ciemos īpaši aicināti apmeklētāji, kuru vārdā vai (un) uzvārdā ir dzīvnieka nosaukums. Zoodārza viesiem, kuri visa mūža garumā aktīvi popularizē dzīvnieku pasauli, uzrādot līdzpaņemto personas apliecinošu dokumentu, saņems ieejas biļetes atlaidi 50% apmērā no pamatcenas. Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Sestdien un svētdien Latvijas abinieku un rāpuļu mājā no plkst. 12.00 līdz 16.00 darbosies radošā darbnīca, kurā katram apmeklētājam būs iespēja izvēlēties sev piemērotu nodarbi – veidot puzles, pildīt dažādus uzdevumus, kā arī pašiem pagatavot praktiskas lietas zoodārza dzīvniekiem. Lai dažādotu zoodārza dzīvnieku ikdienu, arī tiem var uzdot dažādus uzdevumus – izknibināt gardumus no čiekuru spraugām, salmos sameklēt kārumus. Tas viss veicina dārza iemītnieku aktivitāti un labsajūtu.

Apmeklējot Dzīvnieku dienas zoodārzā, palepojies ar saviem labajiem darbiem: Vai atvieno elektroierīces no strāvas, kad tās nelieto? Šogad Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācija (EAZA), kuras biedrs kopš 1992. gada ir arī Rīgas Zooloģiskais dārzs, aicina visus pasaules iedzīvotājus parūpēties par vidi, it sevišķi polārajos apgabalos, veicot ikdienā pavisam vienkāršus darbiņus – atslēgt no strāvas nelietotas elektroierīces, aizejot izslēgt gaismu utt. Ja katrs veiksim pa mazumiņam, kopā iznāks lieli darbi!

Neklātienes “sacensības” starp apmeklētājiem, kuru uzvārdā vai vārdā ir dzīvnieku nosaukums, zoodārza dzimšanas dienas svinību laikā norisinās jau vairākus gadus. Pērn Dzīvnieku dienās Rīgas zoodārzu un filiāli “Cīruļi’ apmeklēja 1603 ar dzīvām radībām saistītu vārdu un uzvārdu nēsātāji, pārstāvot 32 zīdītājus, 43 putnu, 12 kukaiņu, 11 zivju un divas rāpuļu sugas. Pērn pirmajā trijniekā iekļuva dažādās valodās reģistrētie Lāči, Gaiļi, un Cīruļi. Ļoti aktīvi bija arī Zaķi, Vanagi, Lūši, kā arī Gulbji.

0 Komentāru