Komentāri
Zoodārzā nonākušais ronēns jau nomainījis bērnu apmatojumu un mācās ēst zivis pats
(Foto: LETA)

Rīgas Zooloģiskajā dārzā nogādātais ronēns, kurš tika atrasts piekrastē, jau ir pilnīgi nomainījis bērnu apmatojumu un kļuvis pelēks, vēsta Zooloģiskais dārzs. Mazais ronēns mācās ēst zivis pats, tādēļ ir cerības, ka viņš spēs izaugt liels, norādījuši Zooloģiskā dārza darbinieki.

Jau ziņots, ka pirmdien pēcpusdienā Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti Rīgas Zooloģiskajā dārzā nogādāja pelēkā roņa mazuli, kas bija atrasts piekrastē Jūrmalā. Pēc pirmās apskates tika konstatēts, ka ronēns ir apmēram trīs līdz četras nedēļas vecs, novārdzis un dabā izdzīvot nebūtu spējīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā stāstīja Zooloģiskā dārza pārstāvji, iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka aculiecinieki ziņo un aicina glābt arī veselīgus un savvaļā izdzīvot spējīgus ronēnus.

Zooloģiskā dārza darbinieki uzsvēruši – ja pavasarī pludmalē tiek sastapts ronēns, tad viņš ir jāliek mierā un jāinformē Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti. Eksperti ir norādījuši, ka nevajag bakstīt, stumt, nest, grūst ronēnu atpakaļ ūdenī. Jāaicina to nedarīt arī citiem. Uz ronēnu vajag skatīties no attāluma un lieki netraucēt. Suni nepieciešamas piesiet pavadā un nelaist klāt pie ronēna, citādi abi var iegūt brūces.

Sastopot ronēnu, vajag novērtēt viņa izskatu, saprotot, vai tas ir balts vai jau pelēks, veselīgs un apaļš vai tievs un vājš, vai nav redzamas kādas vaļējas brūces. Informēt par ronēnu un konsultēties ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem iespējams pa tālruni 67509545 vai mobilo tālruni 29198590. Speciālisti sazināsies ar reģionālo inspektoru, kurš uz vietas novērtēs situāciju un pieņems lēmumu – vai atstāt dzīvnieku pludmalē, vai arī transportēt uz Zooloģisko dārzu. Pats transportēt ronēnu nedrīkst, uzsvēruši Zooloģiskā dārza darbinieki.

Atkarībā no ledus stāvokļa Rīgas līcī pelēko roņu mazuļi dzimst uz ledus tuvu ūdens robežai, ja ir kārtīgs ledus, vai arī mazajās, neapdzīvotajās Igaunijas salās bez ledus ziemā. Dažādu apstākļu dēļ mazuļi pirms noteiktā laika nonāk jūrā un pēc kāda laika uzrodas Latvijas piekrastē. Pogainajiem sīkroņiem mazuļi parasti dzimst Pērnavas līča piekrastē. Arī šie apaļīgie, baltie pūkaiņi nereti nonāk mūsu pludmalēs. Abu roņu sugu vairošanās Latvijas piekrastes teritorijā nav droši pierādīta.

Līdz šim Rīgas Zooloģiskajā dārzā katru pavasari lielākā vai mazākā skaitā tiek uzņemti nelaimē nonākuši pelēko roņu un pogaino sīkroņu mazuļi. Pērn tie bija trīs, bet iepriekš pēc siltām ziemām uz zoodārzu nogādāti pat 16 ronēni. Mazuļu mākslīgo izbarošanu jau vairākus gadus finansiāli atbalsta Ventspils dome. Tā kā siltās ziemas dēļ Baltijas jūrā un Rīgas līcī neizveidojās stabili ledus lauki, Rīgas Zooloģiskā dārza darbinieki prognozē, ka šajā pavasarī pludmalēs būs atrodams ne viens vien novārdzis vai arī vienkārši atpūsties un pasauļoties gribošs ronēns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl