Komentāri
Vietējie pūču pētnieki izrāda putnu ligzdā atrasto. Būsi pārsteigts!
Foto: Jon Nelson, Flickr

Ziema tomēr ir sākusies, lai gan laiks ārā par to nemaz neliecina, pēc apogu ligzdu apskates secinājuši Latvijas Pūču izpētes biedrības pārstāvji. Ko viņi tur atrada un nosprieda?

”Hipotēžu daudz, un tā līdz galam īsti skaidrs “kādēļ?”, tas nav, tomēr apodziņi un bikšainie apogi ziemas laikā dobumos veido barības objektu “novietnes”. Tīreļpurva apkārtnē izvietotajos apodziņu būros atradām septiņas šādas novietnes no 31 kontrolētas. Lielākajā bija 44 upuri: 22 Microtus strupastes, 16 rūsganās meža strupastes, trīs meža ciršļi, divas dzeltenkakla klaidoņpeles un viens mazais cirslis,” stāsta pūču pētnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaidrības labad pētnieki akcentē, ka upuri izņemti tikai saskaitīšanai un sugu noteikšanai, pēc tam tie nolikti atpakaļ, jo viena no hipotēzēm saka, ka ”krājumi” tiek veidoti, lai tēviņš norādītu par aizņemtu teritoriju, savukārt cits pieņēmums – tādējādi viņš potenciālajai mātītei demonstrē medību prasmes un teritorijas kvalitāti. Abos gadījumos upuru palikšanai ir nozīme – tie saglabājami ligzdvietā.

Rudens laikā grauzēju skaits var būtiski pieaugt, salīdzinot ar pavasari-vasaru-rudens sākumu. Citus gadus šajā gadalaikā bijuši vākumi arī ap simt un vairāk upuriem.

Apogi ir pūču dzimtas putni. Viņu dabiskais izplatības areāls ir Eiropa, izņemot Skandināviju, Centrālāzija, Tuvie Austrumi un Ziemeļāfrika. Pārtiek no pelēm un citiem sīkiem grauzējiem, nelieliem putniem, kukaiņiem, gliemežiem un sliekām.

Foto: apogu dobuma “saturs” Tīreļpurva apkārtnē un pūču dzimtas putni citviet pasaulē

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl