Komentāri
Vienkārši skaistas pūču bildes, bet, ja vēlies, uzzini arī 10 interesantus faktus par šiem putniem
Foto: Flickr.com

Trīs acu plakstiņi, dzird skaņas, kuras cilvēki bez papildierīcēm nekad nedzirdētu, prot noteikt upura atrašanās vietu, pat to neredzot, lido teju bez skaņas… Varētu šķist, ka raksturojam supermenu, bet nē – runa ir par tepat Latvijā sastopamo pūci. Ja vēlies uzzināt vairāk par pūcēm, tad zem košās galerijas ir 10 fakti par šiem putniem.

Kāds droši vien apstrīdēs, bet mēs, Skaties.lv, uzskatām, ka pūces ir vieni no noslēpumainākajiem putniem pasaulē, un mūsu pusē, visticamāk, būs arī Deivids Linčs, kurš pūcēm piešķīris īpaši spocīgu tēlu viņa režisētajā seriālā Tvinpīka (angļu valodā: Twin Peaks), kuru iesakām visiem, kuri vēl to nav noskatījušies. Bet tagad…

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aplūko jaukas pūču bildes!

Bet, lūk, solītie 10 fakti:

  1. Pūces ir sens kultūras simbols. To zīmējumi atrasti alu gleznojumos Francijā, Ēģiptes hieroglifos un pat maiju mākslā. Mūsdienās daudzās kultūrās pūces simboliku saista ar neveiksmi, nāvi un dvēseļu zagšanu.
  2. Mūsdienās lielākais pūču drauds ir biotopu zudums, pesticīdi un cilvēku māņticība, kādēļ tās tiek vajātas.
  3. Pasaulē ir vairāk nekā 150 pūču sugu. Daži pat uzskaita vairāk par 220 pūču sugām, atkarībā no tā, kā sugas tiek klasificētas. Latvijā ir sastopamas vien 13 pūču sugas, no kurām visbiežāk sastopamās ir meža pūce, garastes pūce un ausainā pūce.
  4. Uz planētas Zeme ir tikai viens kontinents, kur nemīt pūces. Tā ir Antarktīda.
  5. Pūces spēj saklausīt tādas skaņas, kuras mēs – cilvēki – nespējam. Kā tas iespējams, jūs jautāsiet? Šīs sugas putniem raksturīgā galvaskausa uzbūves un piltuvveida ausu formas dēļ. Tāpat vairākām pūču sugām ir asimetriskas un dažādu izmēru ausis. Tās palīdz noteikt, kur atrodas upuris, pat, ja pūce upuri neredz.
  6. Tāpat kā cilvēkam, pūču acis ir vērstas uz priekšu, tāpēc tām ir binokulārā redze.
  7. Pūču acis izrādās ir nekustīgas, bet to šie putni kompensē ar spēju pagriezt galvu līdz pat 270 grādiem.
  8. Pūcēm ir trīs plakstiņi: viens mirkšķināšanai, otrs gulēšanai un trešais, lai uzturētu aci tīru un veselu.
  9. Pūcēm ir specifiskas spalvas – ar bārkstīm un dažāda maiguma. Tās palīdz pūcei lidojot būt gandrīz nedzirdamai, kas pūci padara par izcilu mednieci.
  10. Pūces ir gaļēdāji, tās ēd grauzējus, kukaiņus, zivis un citus putnus. Pēc maltītes pūces atvemj kaulus, spalvas,  zobus un citus cietos materiālus, ko tās nespēj sagremot, saspiestās granulās.
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl