VIDEO: gliemeža Džordža pārsteidzošā veiklība gliemežu ātrumsacīkšu pasaules čempionātā

Komentāri

Nelielais Kongheimas ciems Anglijas austrumos jau 40 gadus ir mājvieta vienām no dīvainākajām sacīkstēm pasaules vēsturē.

Tas ir pasaules čempionāts gliemežiem. Šajās sacīkstēs noteikumi ir vienkārši – gliemeži tiek novietoti uz apļos sadalītas pamatnes. Kurš pirmais izlien ārpus mazākā apļa, šķērsojot sarkano līniju, tiek pasludināts par uzvarētāju. Šā gada sacīkstēs piedalījās 175 gliemeži. Līdz ar to sacensības notika vairākos raundos, lai atsijātu vājākos pretendentus. Finālā iekļuva tikai superzvaigznes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Finālistu vidū bija arī gliemezis Džordžs. Parastais dārza gliemis uzrādīja pārsteidzošu veiklību, no mazā apļa izlienot 2 minūtēs un 40 sekundēs. Džordžam vajadzēja būt vēl naskākam tikai par 20 sekundēm, lai labotu gliemeža Arčija pirms 20 gadiem uzstādīto pasaules rekordu šajā disciplīnā.

Taču Džordža saimnieks arī par šā gada čempiona sasniegumu ir sajūsmā.

Viņš uzskata, ka gliemezis ir lieliski pastrādājis. Visticamāk, gliemezis žilbinošo sniegumu rādījis pārtikas dēļ. Saimnieks Džordžu pirms tam pabarojis ar pašaudzētu salātu, un tas, visticamāk, rāpotājam devis nepieciešamo enerģijas uzrāvienu.

FOTO

VIDEO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl