VIDEO: balto lauvēnu un ķengurēnu pulkam pievienojas briedēns

Komentāri

Daudzi pasaules zoodārzi cer, ka viņu paspārnē esošo dzīvnieku pulku kuplinās kāds unikāls eksemplārs. Taču kādam Krievijas zoodārzam šajā ziņā necerēti veicies – pēdējo mēnešu laikā dažādiem dzīvniekiem viens pēc otra dzimst balti mazuļi. Zoodārza darbinieki atzīst, ka tas pielīdzināms laimestam loterijā vairākas reizes pēc kārtas.

Jaroslavļas Zooloģiskais dārzs, kas atrodas aptuveni 250 kilometrus uz ziemeļiem no Maskavas, šogad piedzīvo balto mazuļu bumu.

Neilgi pēc tam, kad no mātes somas izlīda pilnīgi balts ķengurēns un piedzima balti lauvēni, Zoodārzā nācis pasaulē arī balts briedēns. Trīs nedēļas vecais mazulis jau ir pietiekami drošs, lai nebaidītos no ziņkārīgo skatieniem. Mazais briedēns acīmredzami atšķiras no saviem vecākiem. Viņa ādas lāsojums nav gluži balts, bet krietni vien gaišāks nekā vecākiem.

Saskaņā ar Amerikas dabas pētnieka Džona Beita aprēķiniem brieži ar ģenētisku melanīna pigmenta trūkumu dzimst ļoti reti. No katriem 20 tūkstošiem mazuļu tikai viens var būt balts.

Jaroslavļas Zooloģiskajam dārzam izskaidrojuma balto mazuļu brīnumam nav. Zoodārza kopēji atzīst, ka savvaļā šiem dzīvnieciņiem būtu mazas iespējas izdzīvot, jo saviem pāri darītājiem ir labāk pamanāmi, taču nebrīvē viņi kļūst par skatītāju magnētiem un pievilina Zoodārzam nebijušu apmeklētāju skaitu.

Zoodārza vadība cer, ka, iespējams, balto mazuļu birums vēl nav galā. Un ar lielām cerībām gaida pēcnācēju ēzeļu ģimene, kam pasaulē jānāk tuvāko dienu laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl