Komentāri
Unikums dzīvnieku pasaulē – baltajai tīģermātei piedzimušas piecītes
Foto: Laurent Bartkowski, Flickr

Klaipēdas zooloģiskā dārza baltajai tīģerienei Jūratei piedzimuši pieci tīģerēni, vēsta vides izdevums Grynas.lt. Gadījums ir unikāls – īpaši ņemot vērā, ka visas piecas ir meitenītes, atzinis zooloģiskā dārza īpašnieks Edvards Legecks.

“Savvaļā tīģeriem vienā metienā parasti dzimst viens vai divi, retumis trīs mazuļi. Mūsu zooloģiskajā dārzā acīmredzot valda citāda aura, jo visas tīģermātes pēdējā laikā kļuvušas par daudzbērnu mammām, bet piecus tīģerēnus negaidījām – tas mūs gan šokēja, gan iepriecināja,” stāstījusi tīģeru kopēja Rasa Vēļūte.

Nākot pasaulē, mazulītes svēra tikai dažus simtus gramu. Šobrīd viņas jau ir trīs nedēļas vecas un svarā pieņēmušās aptuveni līdz pusotram kilogramam.

Piecīšu mammai ir četri gadi, un uz Klaipēdu viņa līdz ar divām savām māsām pirms pāris gadiem atvesta no Slovākijas. Šie mazuļi Jūratei ir pirmie. Savukārt tīģerēnu tētis, baltais tīģeris Andrjus, Lietuvā ieradies no Čehijas.

Arī abas pārējās baltās tīģerienes jau laidušas pasaulē mazuļus – katra pa trim. Tiesa gan, otrā metiena tīģerēni ir rudi, jo acīmredzot mantojuši sava tēva Borisa gēnus.

Savukārt trim vecākajiem baltajiem tīģerēniem ir jau septiņi mēneši un viņus drīzumā paredzēts pārvest uz Kalvarijas zooloģisko dārzu netālu no Polijas robežas, kur viņi augs lieli un gaidīs, kamēr viņiem tiks atrasti dzīvesbiedri.

Mazās baltās piecītes gan apmeklētāji vēl nevar apskatīt. Līdz tam esot jāgaida krietns mēnesis – mazulītēm jāpaaugas un jāsaņem nepieciešamās potes, stāstījusi Vēļūte. Pagaidām viņas dzīvo īpašā telpā līdzās mātes mītnei. “Jūrate ir ļoti laba un rūpīga māmiņa, baro un sargā savus bērnus. Mums prieks, ka viņai pietiek piena visām piecām mazulītēm, un papildus rūpes viņām nav vajadzīgas. Veterinārārsts atzinis, ka visas tīģeru meitenītes ir veselas,” viņa piebildusi.

Zooloģiskais dārzs jau vērsies Lietuvas rekordu aģentūrā, piesakot rekordu – lielāko balto tīģeru metienu. Paredzēts arī izsludināt konkursu, lai izraudzītos visām piecītēm vārdus.

Šobrīd tīģeriem jau tiek būvēts jauns, liels voljers.

Klaipēdas Zooloģiskais dārzs dibināts 2001.gadā un atrodas Jonušu ciemā, desmit kilometrus no Klaipēdas. Pašlaik tur apskatāmi vairāk nekā 150 sugu dzīvnieki.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl