Taksis – suns, kas spēj sasmīdināt

Komentāri

Ģimenes mīlulis, mednieks un spēcīgs raksturs – tas ir taksis. Šis suns ar zemo, mazliet izstiepto rumpi un līkajām kājām var būt arī īsta prieka deva.

Takši jau izsenis ir izpelnījušies īpašu uzmanību. Taksim ir unikāla ķermeņa forma, kas spēcīgi iespiežas atmiņā. Kā arī taksis spēj kustēties tā, ka tas izskatās patiešām amizanti. Mēs, Skaties.lv, piedāvājam uzzināt mazliet vairāk par šo suni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tik līdzīgi, bet tik dažādi

Kurš gan nezina, kā izskatās taksis? Bet, izrādās, takšiem ir deviņas šķirnes. Takši iedalās trīs dažādos izmēros (standarta, miniatūrais, trušu taksis) un trīs dažādās grupās pēc to spalvu tipa (īsspalvainais, garspalvainais, asspalvainais taksis).

Āpšu suns

Ne bez iemesla taksim ir unikāla un uzjautrinoša ķermeņa forma. Takšu dzimtene ir Vācija, un tulkojumā no vācu valodas nozīmē “āpšu suns”. Nē, nē, tas nav, lai šos brīnišķīgos suņus apvainotu, bet gan tāpēc, ka sākotnēji takši tika audzēti speciāli āpšu medībām.

Vieni no spītīgākajiem suņiem

Ja ir kāda suņu suga, kas atspoguļo visu cilvēka emociju gammu, tad tas noteikti ir taksis. Takšus mēdz dēvēt par neatkarīgajiem domātājiem, jo viņi mēdz būt bezgala spītīgi. Tomēr viņi ir arī jautri, gudri un bezbailīgi – tāpēc lieliski ģimenes mīluļi.

Katram savu alu

Takšiem ir spēcīgs mednieka instinkts līst alās un viņi ir lieli siltummīļi, tāpēc vislabprātāk viņi izvēlēsies gulēt gultā zem segas.

Olimpiskais simbols

Tā kā takšu dzimtene ir Vācija, 1972. gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Minhenē, Vācijā, par simbolu tika izraudzīts taksis vārdā Valdi (Waldi).

Galma suns

Taksi par savu mīluli bija izraudzījusies arī karaliene Viktorija, tāpēc tas pavisam noteikti ir karalisks suns. Karaliene Viktorija arī bija tā, kas vairoja takša popularitāti Lielbritānijā.

Kara propaganda

Anti popularitāti taksis izpelnījās Pirmā pasaules kara laikā, kad tas, kā Vācijas simbols tika izmantots propagandā pret savu dzimteni.

Iepazīsties arī ar Crusoe – taksi slavenību!

Crusoe ir taksis, kam ir pašam savs video blogs, kur atrādīti video, kur Crusoe kopā ar citiem takšiem iejūtas visdažādākajos tēlos. Aprakstā teikts, ka suns sevi uzskata par lielāku slavenību, nekā ir patiesībā. Kā tad ir, novērtē pats!

 

Foto: apskaties arī jaukas takšu bildes!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl