Suņuki ķer viļņus sērfošanas festivālā

0 Komentāru
Suņuki ķer viļņus sērfošanas festivālā
Foto: Reuters/ Scanpix

Kā jau daudzkārt tas stāstīts, sērfot var ne tikai cilvēki, bet arī suņi. Sērfošanas festivāls Kvīnslendā, kurā piedalās gan dzīvnieki, gan viņu saimnieki, piesaistījis simtiem ziņkārīgu vērotāju.

Tērpušies speciāli piemērotos hidrotērpos un glābšanas vestēs, uz sērfošanas dēļiem līdzās saimniekiem redzami arī viņu četrkājainie draugi. Savdabīgās sacensības vērot ieradušies vairāki simti cilvēku.

Sērfošanas festivāls Austrālijas Kvīnslendas štatā ir vienīgais pasaulē, kurā starp dažādām citām disciplīnām ir atsevišķas sacensības tieši sērferiem – suņiem. Daži mīluļi redzami, balansējot sērfošanas dēļa priekšgalā kopā ar saimniekiem, kamēr citiem suņiem dēli izdodas novaldīt pašiem. Sacensību rīkotājs Pols Džarets atzīst, ka ”šī ir fantastiska pieredze gan suņiem, gan viņu saimniekiem. Šajā disciplīnā galvenais ir jautrība un izklaide, bet sacensību gars paliek otrajā plānā”.

”Es ļoti lepojos, ka viņš palika uz sērfošanas dēļa. Likās, ka leks nost, bet nē – uzticējās man tik ļoti, ka palika. Tas ļoti priecē!” savu suni slavē sacensību dalībniece Kerija Pitmana.

Sērfošanas festivāls Kvīnslendā kļuvis par tradīciju. Šogad tas norisinās 25. gadu pēc kārtas. Liela popularitāte ir vēl viena festivāla disciplīnai – senioru sacensībām. Tajās piedalās kungi un dāmas vecumā virs 70 gadiem. Šogad festivāls pulcējis rekordlielu ārvalstu dalībnieku skaitu – pārstāvjus no 20 dažādām pasaules valstīm.

Foto

0 Komentāru