Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri
Salīdzinājumā ar Ķīnu? Latvijas dzīvnieku patversmes ir kūrorti!
Foto: privātais arhīvs

Šis nebūs parasts stāsts, jo aizsācies nevis kādā no ikdienā dzirdamajām dzīvnieku patversmēm, bet gan pašas dibinātā vietā, kas atrodas otrā pasaules malā – Šanhajā. Viņa devusi pagaidu pajumti vairāk nekā desmit cilvēka labākajiem draugiem, līdz tie iekārtojas jaunās mājās. Bet, kas ir interesantākais, divus “ķīniešus” – Popadomu un Čatniju – viņa atvedusi arī uz Latviju. Šīs meitenes vārds ir Līva, kura Ķīnā ar vairākiem entuziastiem nodibinājusi organizāciju People For Pets. Kāds ir viņas stāsts?

Līva stāsta, ka Ķīnā nav Dzīvnieku aizsardzības likuma, turklāt labdarības organizācijām ir ārkārtīgi grūti iegūt legālu statusu. Līdz ar to patversmes ir entuziastu klubiņu centieni palīdzēt dzīvniekiem. “Ķīnā suņus skar slimības, kas Eiropā jau gadu desmitiem vairs nav novērojamas (suņu mēris, parvovīruss, dažādas sēnītes u.c.) – šīs slimības turpina eksistēt, jo cilvēkiem trūkst izglītības un sapratnes, kā ar tām cīnīties, suņi tiek izmesti uz ielas un, lūk, apburtais loks. Nemaz nerunājot par Juļinas suņu ēšanas festivālu, kur suņu un kaķu (!) gaļa uzskatāma par delikatesi,” pretīgumā saviebjas dzīvnieku aizstāve.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Publicitātes foto

Publicitātes foto

FOTO

Kas ir People For Pets?

“Mēs kopā ar citiem suņu mīļiem no visas pasaules Šanhajā nodibinājām savu organizāciju People For Pets. Šīs organizācijas mērķis ir dot dzīvniekiem dzīvē otru iespēju – suņus un kaķus sadakterēt, apkopt, samīļot, atrast tiem mīlošas mūža mājas.” Līva pati Ķīnā adoptējusi un pat pārvedusi uz Latviju (!) divus suņu draugus, bet patvērumu laika gaitā devusi aptuveni desmit rejošajām radībām, kuriem palīdzējusi atrast īstās mājas. “Lai arī tā ir tikai maza pilīte jūrā, esmu gandarīta par iesākto darbu un turpinu darboties.”

Foto: privātais arhīvs

Foto: privātais arhīvs

Latvijas patversmes ir fantastiskas

Līva Latvijā nav dzīvojusi sešus gadus, tāpēc situāciju pie mums vēl tikai pamazām apgūst, taču skaidrs ir viens – lielākā problēma, kā vienmēr, visur ir nauda. “Suņiem nepieciešama pārtika, veterinārārsta vizītes, potes utt.” Meitene līdz šim bijusi tikai pāris patversmēs, bet jau var apgalvot, ka salīdzinājumā ar milzīgo Ķīnu Latvijā dzīvnieku patversmes atgādina kūrortus. “Latvijas patversmes salīdzinoši ar Ķīnu ir fantastiskas, cilvēki, kas vada šīs institūcijas, ir zinoši un viņu mērķis ir izglītot sabiedrību,” mundri stāsta Līva, taču viņa uzreiz akcentē, ka “tas nemazina faktu, ka neviens suns nevēlas dzīvi pavadīt patversmes būrī.”

Foto: privātais arhīvs

Foto: privātais arhīvs

Aizmirstiet klišejas par patversmes suņiem

Tieši izglītošana esot ārkārtīgi svarīga, jo diemžēl Latvijā pastāv stereotipi par patversmes suņiem – tie esot neprognozējami, tiem būšot dažādas slimības, tiem riebjoties bērni. Aktīviste akcentē, ka pie mums tas notiek labā līmenī, piemēram, tās pašas mācības, kas jāiziet katram interesentam, kurš atbraucis uz patversmi un vēlas izvest pastaigāties suni.

Foto: privātais arhīvs

Foto: privātais arhīvs

Otra klišeja ir suņu šķirnes: “Kad runāju ar čempionu suņu frizieri tepat Latvijā, viņa teica, ka šeit daudziem ir medību suņi, ganu suņi, policijas suņi, kas tiek turēti dzīvokļos un viņu šķirnes specifika nemaz netiek kopta. Lielākoties diemžēl šie suņi ir izvēlēti izskata vai iecerētā rakstura dēļ. Kā ir teicis ievērību guvušais suņu treneris Sesars Millans (Cesar Millan) – vispirms viņi ir dzīvnieki, tad suņi un tikai tad šķirne.”

Foto: privātais arhīvs

Foto: privātais arhīvs

Cilvēki Līvai bieži jautā, kādas šķirnes suņi viņai ir, uz ko meitene vienmēr var lepni atbildēt: nekāda! “Lielākoties cilvēki vēlas kompanjonu un draugu, tad nu patversmēs var atrast visdažādāko izmēru, krāsu un raksturu iemītniekus, kuru vienīgā dzīves vēlme ir satikties ar savu cilvēku. Un patiesībā arī patversmēs ir šķirnes suņu. Aizbrauciet!”

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl