Sacensībās noskaidro ātrāko čivavu

Komentāri
Sacensībās noskaidro ātrāko čivavu
Foto: AFP/ LETA

Pasaulē mazākie suņi – čivavas – ir izcili skrējēji. Vismaz tā domā viņu saimnieki, kuri ASV Floridas štatā ik gadu rīko čivavu skriešanas sacensības.

ASV dienvidu pilsētā Vinterpārkā bija pulcējušies vairāk nekā 100 čivavas suņu īpašnieku, kuri savus mīluļus bija pieteikuši gadskārtējās skriešanas sacīkstēs. Daži no sacensību dalībniekiem bija ļoti pieredzējuši. Vecākajam čivavas sportistam bija jau 14 gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Čivavas suņu skriešanas sacensības tiek rīkotas labdarības vārdā. Skatītājiem par sacensību vērošanu nav jāpērk ieejas biļetes, taču čivavu saimnieki maksā dalības maksu, kas tiek ziedota suņu patversmēm.

Čivavas ir mazākā suņu šķirne pasaulē. Tā radusies Meksikā un nosaukta par godu vienam no Meksikas štatiem, kurā 1850. gadā šos miniatūros suņus atklāja rietumu pētnieki.

Čivavas skausta augstums svārstās vien no 15 līdz 23 centimetriem. Taču, par spīti savam niecīgajam augumam, čivavas var būt ļoti temperamentīgi un pat agresīvi. Čivavas audzināšanai jāpievērš liela uzmanība, jo šis suns var kļūt par neaprēķināmu sava saimnieka ”miesassargu”.

Lasi vēl