Rīgas zoodārzā pasaulē nācis un nu apskatāms kāds pavisam rets dzīvnieciņš

0 Komentāru
Rīgas zoodārzā pasaulē nācis un nu apskatāms kāds pavisam rets dzīvnieciņš
Foto: ekrānuzņēmums

Rīgas Zooloģiskajā dārzā, ja labi paveicas, apmeklētāji var apskatīt zemes kuskusēna mazuli. Šis dzīvnieciņš, kas dabā ir sastopams tikai Jaungvinejā, ir piedzimis Rīgas zoodārzā, bet no mātes somas ir izlīdis tikai tagad.

Zemes kuskusiem Zandim un Zofijai meita piedzima jau pirms pusgada. Taču visu šo laiku dzīvnieciņš slēpās mammas somā. Zoodārza darbinieki un viesi nelielu jauno iemītnieku pirmo reizi ieraudzīja pavisam nesen.

”Viņš jau sāk līst ārā no savas somas un sāk mēģināt jau dzīvot pats savu dzīvi. Iepazīties ar pasauli. Protams, ka sākumā šīs te iepazīšanās ar pasauli notiek ļoti kautrīgi bailīgi,” stāsta Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Foto

Zemes kuskusi ir neparasti ar to, ka lielāko daļu laika pavada uz zemes, nevis kokos kā citi kuskusi. Pat migas tie ierīko alās uz zemes. Vislielākā iespēja ieraudzīt šo nakts dzīvnieku ir no paša rīta vai dziļā pēcpusdienā. Zoodārza nakts ekspozīcijā laiks ir apgriezts otrādi – dienā te ir nakts. Tāpēc no rīta nakts dzīvnieki izlien ārā no savām migām. Bet tuvāk vakaram – meklē ēst. Kuskusi esot lieli īpatņi.

”Viena no interesantām lietām ir kaut vai šī dzīvnieka staigāšana. Iešanas metode. Viņš izskatās tāds diezgan lēns, un tāds diezgan stīvs, tāds neveikls, tāds gandrīz vai kā bikses pietaisījis. Bet, kad viņam ļoti, ļoti vajag tikt uz priekšu un noķerts kaut ko, piemēram, dāmai aizskriet pakaļ, tad viņš negaida,” ar dzīvnieka īpatnībām iepazīstina Lielkalns.

Pēc zoodārza darbinieku novērojumiem, kuskusēnam ļoti garšo vīnogas. Tās no bļodas tiek izēstas pirmās. Bet arī viss pārējais – gan dārzeni, gan augļi, gan kukaiņi tiek apēsti.

Video

0 Komentāru