Rīgas zoodārza dzīvnieki pošas vairāku tūkstošu km tālam ceļam

0 Komentāru
Rīgas zoodārza dzīvnieki pošas vairāku tūkstošu km tālam ceļam
Publicitātes foto

Jau tuvākajās dienās Rīgas Zooloģiskajā dārzu atstās septiņi dzīvnieki, kuri ceļos uz Tbilisi zoodārzu. Vairākus tūkstošus kilometru tālajā ceļā dosies divkupru kamielis Villijs, alpakas Tomass, Karmena un Kamene, mājas jaks Pūpols, zildzelteno aru pāris Čabulis un Filipīna.

Pēc postošajiem 2015. gada jūnija plūdiem Tbilisi Zooloģiskā dārza vadība un darbinieki ir daudz darījuši, lai sakoptu postījumu sekas. Patlaban ar pilsētas atbalstu tiek veidots projekts jaunam zooloģiskajam dārzam Tbilisi Dendroloģiskajā parkā. Bet līdz šī projekta realizācijai iecerēts atvērt vienkāršas ekspozīcijas esošajā teritorijā – neapplūstošajā kalna daļā. Lai to paveiktu, Tbilisi Zoodārzs pērn izveidoja sarakstu ar dzīvniekiem, kurus vēlētos saņemt kā atbalstu un dāvanu no citiem zooloģiskajiem dārziem. Uz kolēģu aicinājumu palīdzēt atsaucās arī Rīgas Zooloģiskais dārzs. Tuvākajās dienās no Rīgas Zooloģiskā dārza septiņu līdz astoņu dienu ilgajā ceļā uz Tbilisi pošas septiņi dzīvnieki – kamielis, mājas jaks, trīs alpakas un divas zildzeltenās aras.

Rīgas Zoodārza darbinieki skaidro, ka dzīvnieku transportēšana ir gana sarežģīts process. ”Pēc vairāku mēnešu saskaņošanas ir saņemti veterinārie sertifikāti, sagatavoti piemēroti ceļojumu sprosti un dzīvnieki gatavi doties ceļā ar dzīvnieku transportam sertificētu automašīnu un piekabi. Līdz Tbilisi ir mērojami vairāki tūkstoši kilometru, kā arī ar prāmi būs jāšķērso Melnā jūra. Nākamās nedēļās sākumā garajā ceļā ar auto dosies zīdītāji – kamielis, jaks un alpakas. Putni ir jutīgāki un stresa uzņēmīgāki, tādēļ zildzeltenās aras Tbilisi tiks nogādātas ar lidmašīnu,” skaidro Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas dienestā.

Foto

Dzīvnieku transportēšana no Latvijas uz Gruziju izmaksās aptuveni 15 000 eiro. Ceļa izdevumus apmaksās Rīgas pašvaldība.

0 Komentāru