Putnu pētnieki sākuši izsekot Andu kondorus

Komentāri

Izmantojot īpašus raidītājus, LNT seko līdzi Latvijas melnajiem stārķiem. Nu raidītājus sākuši izmantot arī putnu pētnieki Peru, kur ar satelītraidītājiem sākta Andu kondoru pētīšana.

Satelītraidītāji, ko ziedojusi kāda ASV sabiedriskā organizācija, ir pievienoti diviem Andu kondoriem. Abi putni 2013. gada martā tika atrasti ļoti vārgi. Tie, visticamāk, bija saindējušies. Pēc divus gadus ilgušas atveseļošanās dabas parkā pāris netālu no Peru galvaspilsētas Limas tagad palaists brīvībā.

Kondori ar raidītājiem aprīkoti pirmo reizi Peru vēsturē, saņemot atļauju no varas iestādēm. Pētnieki cer, ka tas ļaus iegūt jaunu informāciju par kondoru uzvedību savā dabiskajā vidē. Speciālisti plāno iegūt jaunas zināšanas par kondoru ligzdošanu un barošanās paradumiem, kas ļautu saprast, kā putnus labāk aizsargāt.

Kondori ir apdraudēta suga. Putnus nogalina malumednieki, kā arī zemnieki, kuri tādējādi vēlas pasargāt savus mājdzīvniekus. Bieži vien kondori iet bojā saindējoties.

Tiek lēsts, ka kondoru skaits Peru mērāms no sešiem simtiem līdz 2500. Andu kondori var sasniegt 13 kilogramu svaru un labvēlīgos apstākļos nodzīvot ilgu mūžu – vairāk nekā piedesmit gadu.

Tikmēr vienīgais vēl dzīvais putns, kura gaitām LNT seko līdzi ārpus Latvijas, ir Kate. Viņa līdzīgi kā Mellene pērn “uzradās” tad, kad jau bija šķērsojusi Sahāru. 11. aprīlī viņa tika fiksēta Ēģiptē, 12. aprīlī – Sinaja pussalā, 13. aprīlī – Izraēlā, 14. aprīlī atkal pazudusi. Šķērsojot Libānu un Sīriju, nu Kate atrodas Turcijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl