Pēc 22 gadiem Dienvidkorejā atgriežas kāds rets dzīvnieks

Pievienot komentāru
Pēc 22 gadiem Dienvidkorejā atgriežas kāds rets dzīvnieks
Foto: EPA/ LETA

Dienvidkorejā milzu uzmanību izraisījušas pandas, kas pirms mēneša atvestas no Ķīnas. Pandu pārītis pēc pārciestās karantīnas šonedēļ pirmo reizi tikās ar apmeklētājiem.

Abas pandas – divus gadus vecā Ai Bao un trīs gadus vecais Li Bao, kas pirms nedaudz ilgāk kā mēneša svinīgā ceremonijā tika sagaidīti Seulas lidostā, šodien uzņēma pirmos viesus savās jaunajās mājās Dienvidkorejas lielākajā izklaides parkā – Samsung Everland.

Šīs ir pirmās pandas, kas nonākušas Dienvidkorejā pēdējo 22 gadu laikā, tāpēc izraisījušas milzīgu apmeklētāju interesi. Daudzi pandu ciemiņi arī paši bija pārģērbušies par pandām.

Pandas savvaļā ir sastopamas tikai dažās provincēs Ķīnā, un valsts jau kopš pagājušā gada 1950. gadiem laiku pa laikam atvēl tās citām valstīm kā labvēlības zīmi, ko pazīst arī kā tā dēvēto ”pandu diplomātiju”. Retie dzīvnieki Dienvidkorejai piešķirti uz 15 gadiem.

Savvaļā mājo vien nedaudz vairāk kā pusotrs tūkstotis pandu. To eksistence ir atkarīga no bambusa, kas veido 99% no pandu diētas.