Pasaulē vecākais orangutāns nosvinējis apaļu jubileju

Pievienot komentāru
Pasaulē vecākais orangutāns nosvinējis apaļu jubileju
Foto: AFP/ LETA

Austrālijā jubileju nosvinējis kāds pērtiķu kārtas pārstāvis. Pērtas zoodārzā dzīvojošajam orangutānam apritējuši cienījami sešdesmit gadi.

Brūnīgi oranžā kažoka īpašniece Puana kļuvusi par rekordisti! Līdz šim neviens zoodārzos mītošs orangutāns vēl nebija sasniedzis 60 gadu vecumu, tomēr daži sugas pārstāvji pietuvojušies visai tuvu, atzīmējot 50 dzimšanas dienu.

Puana ir Sumatras orangutāns un zoodārzā nonāca tālajā 1968. gadā. Kāds sultāns apmaiņā pret vairākiem Austrālijā dzīvojošiem dzīvniekiem viņu nodeva Pērtas dzīvnieku kopējiem.

Zoodārza pārzine norāda, ka rekorda noteikšana bijis ilgs process.

”Tas aizņēma vismaz 18 mēnešus! Ieguldījām daudz laika, pārskatījām vecus pierakstus, runājām ar agrāk strādājušiem zoodārza palīgiem. Galu galā nonācām pie secinājuma, ka tiešām – viņa ir 60 gadus veca,” stāsta Pērtas zoodārza darbiniece Martina Hārpa.

Tieši Pērtas zoodārzs ir pazīstams ar savu orangutānu saimi. Arī Puana piedalījusies dzimtas turpināšanā, un viņai ir vairāki mazbērni un pat mazmazbērni. Zoodārza darbinieki norāda, ka cienījamās orangutānu kundzes veselība ir lieliskā stāvoklī un pati ir ļoti dzīvespriecīga.

Lasi vēl