Pasaulē vecākais krokodils dzimšanas dienā saņem īpašu torti

Komentāri

Sena Austrālijas tautas gudrība māca nekad nesmieties par krokodilu. Taču tiem austrāliešiem, kuri piedalījās pasaulē vecākā krokodila dzimšanas dienas svinībās, bija grūti atturēties no smaida.

Krokodils Kasiuss saskaņā ar Ginesa rekordu grāmatu ir ne tikai pasaulē lielākais nebrīvē dzīvojošais rāpulis, viņš ir arī vecākais. Krokodilam apritējusi 112. dzimšanas diena. Jubilārs dāvanā saņēma no vistas gaļas gatavotu torti. Par spīti savam cienījamajam vecumam Kasiusam joprojām ir lieliska apetīte, un viņš nesmādēja arī tortes svecītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kasiuss mīt Krēga krokodilu dārzā tropiskajā Zaļajā salā Lielajā barjerrifā. Te viņš nonāca piespiedu kārtā 1984. gadā. Tolaik vēl savvaļā mītošais piecus ar pusi metrus garais un 1300 kilogramus smagais rāpulis bija kļuvis par nopietnu tuvākās apkārtnes iedzīvotāju problēmu. Viņš zaga lopus, kā arī uzbruka motorlaivām. Toreiz cīņā ar saviem gūstītājiem Kasiuss zaudēja ne tikai brīvību, bet arī kāju.

Tomēr brīvībā Kasiusam nekad neizdotos nodzīvot tik garu dzīvi. Cīnoties par ikdienas iztiku maksimālais krokodilu dzīves ilgums savvaļā ir ap 90 gadiem. Taču te Kasiusam, kur viņu pieskata jau trešās paaudzes kopēji, ne par ko nav jāraizējas.

Lasi vēl