Pasaulē retākās pērtiķu sugas pārstāvju skaits nepārsniedz 30

Komentāri
Pasaulē retākās pērtiķu sugas pārstāvju skaits nepārsniedz 30
Foto: Reuters/ Scanpix

Saskaņā ar Austrumu kalendāru šodien sākas Pērtiķa gads. Dabas draugi cer, ka tas nesīs laimi ne vien cilvēkiem, bet arī pašiem pērtiķiem, kuru populācija samazinās.

Līdz ar Pērtiķa gada iestāšanos izskanējis aicinājums labāk rūpēties par primātu aizsardzību. Viņu populācija Āzijā un jo īpaši Ķīnā ir apdraudēta. Pie pērtiķu skaita samazināšanās vainojamas medības, lai tos izmantotu pārtikā un tradicionālajā medicīnā. Primātu skaitu samazina arī mežu izciršana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt atsevišķu pērtiķu sugu pastāvēšana savvaļā ir apdraudēta. Ķīna ir mājvieta pasaules retākajai primātu sugai – Hainanas gibonam. Viņi dzīvo nelielā teritorijā Hainanas salas mežos.

Kopš 1980. gadiem viņu skaits nav pārsniedzis 30. Rekordzems tas bija 2003. gadā, kad šeit savvaļā dzīvoja vien 13. Hainanas giboni.

Dabas draugi cer, ka Pērtiķa gads daudziem liks pievērst uzmanību tam, kā palīdzēt novērst pērtiķu skaita samazināšanos, jo apdraudēto sugu liktenis ir cilvēku rokās.

Galerijā aplūko pērtiķu daudzveidību dabā!

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl