Ornitologi nofilmē melnu flamingo

Komentāri

Kipras ornitologiem izdevies uzfilmēt ārkārtīgi reti sastopamu putnu – flamingo, kura ķermeni klāj nevis rozā, bet gan melnas spalvas.

Liels bija ornitologu pārsteigums, kad viņi otrdien agri no rīta ķērās pie darba, lai saskaitītu tuvējā Akrotiri sālsezerā esošos flamingo, kas šeit barojās pavasara pārlidojuma laikā. Līdzās ierastam rozā krāsas putnam brokastoja arī pilnīgi melns flamingo. Kipras ornitologi pieļauj, ka viņi ir vienīgie putnu draugi, kuriem ir izdevies iemūžināt šo tik reti sastopamo flamingo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Melnais flamingo ir tāds pats putns kā viņa rozā radinieki. Melnās spalvas tiek izskaidrotas ar ģenētiku jeb tā dēvēto melanisma stāvokli, kā rezultātā tiek pastiprināti ģenerēts melanīna pigments, kas ietekmē spalvu krāsojumu. Melanisms dabā ir ļoti reti sastopams. Tā ir ģenētiska anomālija, kas ir pretēja albīnismam.

Pēdējo gadu laikā melns flamingo manīts tikai vienu reizi, un tas noticis pērn Izraēlā. Ornitalogi pieļauj, ka šis varētu būt tieši tas pats putns, kuru šoreiz dabas mīļotājiem ir izdevies iemūžināt video.

Lasi vēl