Ornitologi nofilmē melnu flamingo

Komentāri

Kipras ornitologiem izdevies uzfilmēt ārkārtīgi reti sastopamu putnu – flamingo, kura ķermeni klāj nevis rozā, bet gan melnas spalvas.

Liels bija ornitologu pārsteigums, kad viņi otrdien agri no rīta ķērās pie darba, lai saskaitītu tuvējā Akrotiri sālsezerā esošos flamingo, kas šeit barojās pavasara pārlidojuma laikā. Līdzās ierastam rozā krāsas putnam brokastoja arī pilnīgi melns flamingo. Kipras ornitologi pieļauj, ka viņi ir vienīgie putnu draugi, kuriem ir izdevies iemūžināt šo tik reti sastopamo flamingo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Melnais flamingo ir tāds pats putns kā viņa rozā radinieki. Melnās spalvas tiek izskaidrotas ar ģenētiku jeb tā dēvēto melanisma stāvokli, kā rezultātā tiek pastiprināti ģenerēts melanīna pigments, kas ietekmē spalvu krāsojumu. Melanisms dabā ir ļoti reti sastopams. Tā ir ģenētiska anomālija, kas ir pretēja albīnismam.

Pēdējo gadu laikā melns flamingo manīts tikai vienu reizi, un tas noticis pērn Izraēlā. Ornitalogi pieļauj, ka šis varētu būt tieši tas pats putns, kuru šoreiz dabas mīļotājiem ir izdevies iemūžināt video.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl