Ņujorkā bērnus ārstē četrkājains dakteris

Komentāri

Terapeits, kas bērnus sasmīdina uzmundrina un vismaz uz brīdi ļauj aizmirst par slimību… Tas šoreiz nav Dakteris Klauns, bet gan kāds neliels, četrkājains ārsts ar baltu asti jeb terapeits – ponijs.

Nepilnus 80 centimetrus augstais zirdziņš vārdā Honor jeb, latviski tulkojot, Gods, savus darba pienākumus veic ar lielu atbildības sajūtu. Sapucēts ar izšūtu sedziņu mugurā, saimnieka pavadībā viņš ierikšo Ņujorkas Manhetenas slimnīcas bērnu nodaļas spēļu istabā, kur viņu jau gaida vairāki mazie pacienti. Daži var dzīvnieku paglaudīt, citiem veselības stāvoklis neļauj pamest slimības gultas, tāpēc viņi uz miniatūro zirdziņu noraugās no attāluma. Tomēr smaids sāk rotāt visu bērnu sejas. Daudzi ir pārsteigti par zirdziņa nelielo izmēru, kas ir galvenais iemesls, kāpēc viņu var ievest slimnīcas iekštelpās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kad bērns ir nonācis slimnīcā, ir ļoti daudz baiļu un uztraukumu, arī izolācija, kas stāvokli padara vēl sliktāku. Ierodoties mazajiem zirdziņiem, bērni atkal sajūt saikni ar ārpasauli – ārpus slimnīcas sienām un uzreiz kļūst daudz priecīgāki. Bērniem viennozīmīgi nepietiek tikai ar medikamentiem, vajadzīgs arī kāds prieka avots,” skaidro slimnīcas bērnu nodaļas vadītāja Diana Roda.

Lai iepriecinātu bērnus, kuri cieš no smagām slimībām vai piedzīvojuši spēcīgu emocionālu pārdzīvojumu, mazie poniji izmantoti arī iepriekš.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl