No vārnas sabojātās jūras ērgļa olas tomēr šķiļas cālis

1 komentārs
No vārnas sabojātās jūras ērgļa olas tomēr šķiļas cālis
Foto: LETA

Neskatoties uz to, ka vārna marta beigās sabojāja jūras ērgļu pāra olas, viena no tām nav sabojāta pavisam, un šorīt ir sācis šķilties cālis.

Pretēji prognozētajam, ka vārna ir neatgriezeniski sabojājusi abas olas, tomēr vienai no olām bojājumi ar knābi nav nodarīti tik spēcīgi, un cālis tajā varēja attīstīties. Šorīt ar tiešsaistes kameru aprīkotajā Durbes apkārtnes jūras ērgļa ligzdā varēja novērot nelielu caurumiņu, ko pētīja arī pati jūras ērgļu mātīte.

Ligzdā notiekošais un redzamais liek domāt, ka ola ir pārcietusi gan vārnas uzbrukumu, gan atstāšanu aukstumā, un ir sākusies šķilšanās, pavēstīja Latvijas Dabas fonda pārstāve Ilze Salna.

Vārnu paviesošanās jūras ērgļu ligzdā notika 18. martā, kad tās izmantoja abu vecāku prombūtni. Viena ola tika izēsta, bet otrai tika veltīti vairāki cirtieni ar knābi. Pēc šāda uzbrukuma ornitologi neloloja lielas cerības, ka otra ola varētu tikt veiksmīgi izperēta.

Durbes jūras ērgļu pāris olas izdēja marta pirmajās dienās un sāka to perēšanu, kam bija jāilgst 38 dienas, līdz izšķiltos abi cāļi.

Ērgļu ligzdošanu tiešsaistē var vērot vietnē dabasdati.lv.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl