Komentāri
No pavasara līdz rudenim novērotas 98 tauriņu sugas
Foto: Flickr.com

Latvijas Dabas fonda (LDF) šogad rīkotajā tauriņu vērošanas akcijā no pavasara līdz rudenim ir saņemti ziņojumi par 98 tauriņu sugām, vēsta LDF.

Iedzīvotāju aktivitāte bijusi ļoti augsta – no februāra līdz novembrim saņemti 1984 ziņojumi, kas ir vairāk nekā iepriekšējos divos gados kopā. Kaut vienu novērojumu portālā Dabasdati.lv pievienoja 74 cilvēki, bet vairāk nekā piecus novērojumus – 31 cilvēks.

LDF norāda, ka ziņojumi par 98 tauriņu sugām ir iespaidīgs skaitlis, jo no sugām, par kurām portālā iepriekš ziņots, trūka vien trīs sugu – esparsetu zilenīša, bērzu zefīra un rezēdu balteņa. Visbiežāk iedzīvotāji ziņojuši par labi zināmo krūkļu balgteni jeb citrontauriņu – par to saņemti 73 ziņojumi. No novērotajām sugām visvairāk ziņots par lielo meža resngalvīti, parasto zilenīti, mazo nātru raibeni, parasto nātru raibeni.

Šogad saņemti arī ziņojumi par retākām sugām, piemēram, par sārmeņu resngalvīti un drudzeņu zilenīti, kas Latvijā ir reti sastopamas sugas. Iedzīvotāji snieguši 24 ziņojumus par īpaši aizsargājamā cīrulīšu dižtauriņa novērojumiem – šī suga Latvijā mīt tikai atsevišķās vietās, galvenokārt Gaujas un Ventas pieteku krastos.

Vislielākā aktivitāte ziņojumu iesniegšanā bija vasaras mēnešos – maijā, jūnijā un jūlijā -, kad saņemti attiecīgi vairāk nekā 500 un gandrīz 700 ziņojumi.

Visvairāk ziņojumu iesnieguši jau pieredzējuši tauriņu vērotāji, fotogrāfi un entomologi. Piemēram, Uģis Piterāns novērojis kopumā 87 tauriņu sugas un sniedzis 241 ziņojumu, bet Sintija Elferte iesniegusi informāciju par 72 sugām. Tikmēr Voldemārs Spuņģis ziņojis par 70 tautiņu sugu novērojumiem.

Lasi vēl