Neparastie dzīvnieki-izdzīvotāji – hailanderi

Komentāri

Govis, kas nekad dzīvē nav redzējušas veterinārārstu un pārtiek tikai no zāles un sausa siena, – Hailandera šķirnes savvaļas govis, kas vairākus gadus mīt arī Latvijas pļavās.

Hailandera šķirnes savvaļas govīm ir cieša radniecība tauriem, kas agrākos laikos bija plaši izplatīti un apdzīvoja Eiropas pļavas un mežus. Hailanderi ir bara dzīvnieki un viņu bara vadone ir govs. ”Parasti tā ir viena no vecākajām, gudrākajām govīm, kas nosaka, kur ganīties, kur viņi ies un kas notiks. Buļļi vairāk vai mazāk ir sargi,” norāda lauku sētas Sopuļi saimnieks Gunārs Ciglis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan nosaukums vēsta par dzīvošanu savvaļā, šādos dzīves apstākļos savvaļas govis Eiropā nekur nemīt, jo šis reģions ir pārāk urbanizēts un apzīvots. Holandieši veikuši aprēķinu, lai populācija varētu izdzīvot un sevi atražot, hailanderu ganāmpulkam jāganās 3 tūkst. hektāru.

Savvaļas ganāmpulku G. Ciglis vislabāk iesaka vērot agri no rīta vai vēlu vakarā, jo tas ir brīdis, kad lopi sāk baroties.

Vairāk par hailandareim uzzini video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl