Komentāri

Minka – tā nodēvēta pirmā kaķu kafejnīca Latvijā, kas jau ieguvusi plašu cilvēku atsaucību. Tajā mitinās četri kaķi, kas pirms tam dzīvoja patversmē. Kafejnīcas saimniece atzīst, ka ne katrs kaķis iedzīvojas svešā vidē, taču tie, kuriem tas izdodas, ir īpaši viesmīlīgi.

Kafejnīca Minka tiek uzturēta īpaši sterila. Pie ieejas dezinfekcijas paklājs kurpēm un arī īpašs šķidrums tīrām rokām. Pirms doties pie galdiņa šī prasība jāievēro ikvienam apmeklētājam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas tiek darīts tāpēc, lai uzturētu četrus kafejnīcas kaķus pie labas veselības. Kafejnīca ir atvērta tikai otro nedēļu, bet minkas šeit iedzīvojās vēl pirms atvēršanas. Pirms tam viņi mitinājās patversmē. ”Izvēle ļoti vienkārša, mēs vairākas reizes skatījāmies, bet beigās nolikām kurvīšus un tie draudzīgie, kas nāca tos arī paņēmām,” stāsta kafejnīcas Minka līdzīpašniece Laura Pūce.

Kaķu pamata nodarbošanās ir gulēšana, tīru spalvu uzturēšana un, protams, viņiem nākas pamatā būt par apmeklētāju mīluļiem. ”Man mājās nav dzīvnieku, tāpēc man šeit ļoti patīk. Kaķi ir gudri un arī viņiem patīk, kad viņus paijā,” atklāj kafejnīcas apmeklētājs Pāvels.

Kaķi ne vienmēr spēj iedzīvoties jaunos apstākļos. Kafejnīcā sākotnēji bija pieci minkas, taču viens ruds runcis izrādījās ar pārāk neatkarīgu raksturu, lai dzīvotu telpās. Viņš tagad mitinās lauku sētā.

Savukārt kaķene vārdā Bessa kopš pārcelšanās uz kafejnīcu kļuvusi daudz draudzīgāka. Bija bažas, jo viņai ļoti nodarīts pāri no cilvēka rokas un šķita, ka nekad neļaus sevi noglāstīt, bet kaķītis ir atvēries un guļ un ļauj sevi glāstīt un mums tikai prieks par to.

Apmeklētājiem pirms kaķu kafejnīcas apmeklējuma pat nākas iepriekš rezervēt galdiņu, jo Minka jau no pirmajām dienām kļuvusi par ļoti populāru vietu. ”Tas mīlīgums, tas fīlings, tā atmosfēra. Kaķi mājīgumu rada, super laba doma,” sajūtas dalās kafejnīcas apmeklētāja Ingvilda.

Āgenskalna kaķu kafejnīcas apmeklētājiem un kaķiem jāievēro vienkārši noteikumi. Apmeklētāji aicināti minkas nebarot, jo kaķi neiet kafejnīcas virtuvē un ēd tikai savu barību. Bet paši ar saviem kaķiem apmeklētāji gan nedrīkst nākt.

Lasi vēl