Meteorologi iesprostoti novērojumu stacijā, ko apsēduši polārlāči

0 Komentāru
Meteorologi iesprostoti novērojumu stacijā, ko apsēduši polārlāči
AFP

Dažkārt no biroja netiekam ārā, jo ir pārāk daudz neizlasītu e-pasta vēstuļu, bet dažkārt – aiz tā durvīm siro polārlāču bars.

Pieci meteorologi, kuri atrodas darba uzdevumā kādā novērojumu stacijā uz attālākas salas Krievijā, jau divas nedēļas nevar no tās izkļūt, jo tuvējo apkārtni apsēduši polārlāči.

Parasti meteorologi polārlāčus aizbiedē ar signālraķešu palīdzību, bet šajā gadījumā to krājumi ir izbeigušies.

Laikapstākļu novērojumu stacija atrodas Izvestijas salās Arktikā. Tur polārlāči nav nekas neparasts, tomēr šogad to populācija uz šīs konkrētās salas dubultojusies, un bars sasniedzis ievērojamu skaitu – tajā šobrīd ir 12 pieauguši zvēri. Parasti meteorologi polārlāčus aizbiedē ar signālraķešu palīdzību, bet šajā gadījumā to krājumi ir izbeigušies, un polārlāči ir kļuvuši tik droši, ka nakšņo tieši pie novērojumu stacijas logiem.

Šobrīd meteorologu dzīvībai nekādas tūlītējas briesmas nedraud, bet meteoroloģijas birojs Arhangeļskā plāno uz salu nosūtīt kuģi, kas turp nogādās signālraķešu un citu nelielu eksplozīvu ierīču krājumus, ar kurām ķepaiņus varētu aizbiedēt.

Polārlāči ir viena no apdraudētajām dzīvnieku sugām. Krievijā par to nogalināšanu draud kriminālatbildība, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams pašaizsardzības nolūkā.

0 Komentāru