Maskavas zoodārzā lēcējpeles liek ziemot ledusskapī!

Komentāri
Maskavas zoodārzā lēcējpeles liek ziemot ledusskapī!
Pixabay

Kaimiņvalsts galvaspilsētas zoodārzā izstrādāta sistēma, kā lēcējpeles novest līdz anabiozes jeb mākslīgā miega stāvoklim, lai tās ziemas mēnešus pavadītu guļot.

Maskavas zoodārzā ieviesta prakse lēcējpelēm mākslīgi izraisīt miega stāvokli, lai tās dotos ziemas guļā. To panāk, ievietojot mazos dzīvnieciņus ledusskapī, kur gaisa temperatūra ir vien +3..+4 grādu robežās, un samazinot pārtikas krājumus. Badā un aukstumā lēcējpeles nonāk anabiozes jeb mākslīgā miega stāvoklī un tā pavada vairākus mēnešus līdz pavasarim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Kā tas parasti notiek rudenī – daļa mūsu dzīvnieku gatavojas ziemas miegam, bet mēs viņiem šajā procesā palīdzam,” atklāj zoodārzā. ”Lāčiem parasti tiek palielināts pārtikas daudzums, lai tie pirms ziemas miega uzņemtu pietiekamus krājumus, bet pēc tam pārtikas piegādes tiek samazinātas, un ziemas miegā lāči laidīsies decembra sākumā. Lēcējpeles jau devušās ziemas guļā un ir ievietotas ledusskapī, ezīši ziemas miegu pavada savos voljeros, bet burunduki pārvietoti uz iekštelpām un gatavojas ziemas miegam īpašās tam iekārtotās kastītēs.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl