Maskavas zoodārzā lēcējpeles liek ziemot ledusskapī!

Pievienot komentāru
Maskavas zoodārzā lēcējpeles liek ziemot ledusskapī!
Pixabay

Kaimiņvalsts galvaspilsētas zoodārzā izstrādāta sistēma, kā lēcējpeles novest līdz anabiozes jeb mākslīgā miega stāvoklim, lai tās ziemas mēnešus pavadītu guļot.

Maskavas zoodārzā ieviesta prakse lēcējpelēm mākslīgi izraisīt miega stāvokli, lai tās dotos ziemas guļā. To panāk, ievietojot mazos dzīvnieciņus ledusskapī, kur gaisa temperatūra ir vien +3..+4 grādu robežās, un samazinot pārtikas krājumus. Badā un aukstumā lēcējpeles nonāk anabiozes jeb mākslīgā miega stāvoklī un tā pavada vairākus mēnešus līdz pavasarim.

”Kā tas parasti notiek rudenī – daļa mūsu dzīvnieku gatavojas ziemas miegam, bet mēs viņiem šajā procesā palīdzam,” atklāj zoodārzā. ”Lāčiem parasti tiek palielināts pārtikas daudzums, lai tie pirms ziemas miega uzņemtu pietiekamus krājumus, bet pēc tam pārtikas piegādes tiek samazinātas, un ziemas miegā lāči laidīsies decembra sākumā. Lēcējpeles jau devušās ziemas guļā un ir ievietotas ledusskapī, ezīši ziemas miegu pavada savos voljeros, bet burunduki pārvietoti uz iekštelpām un gatavojas ziemas miegam īpašās tam iekārtotās kastītēs.”