Latvijas ērgļu vērotāji pārspēj amerikāņus

Komentāri
Latvijas ērgļu vērotāji pārspēj amerikāņus
Foto: Reuters/ Scanpix

Tūkstošiem Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāju seko līdzi slavenajā Vašingtonas nacionālās alejas dabas parkā mītošo ērgļu ikdienai. Tur nupat slavenajam ērgļu pārim, kuriem doti vārdi Prezidents un Pirmā lēdija, izšķīlušies pirmie pēcnācēji. Jāatzīst, ka ASV iedzīvotāji, kuri iesaistās ligzdas vērošanā, aktivitātes ziņā nav pārspējuši Latvijas ērgļu vērotājus, jo arī pie mums ir sava vērojamā ērgļu ģimene.

Ērgļu ģimenes ikdienai, pateicoties tiešraides kamerai, līdzi seko vairāki desmiti tūkstošu ASV iedzīvotāju. Ja salīdzina procentuāli, cik iedzīvotāju ir ASV un cik Latvijā, un cik liela daļa vēro kamerās putnu ligzdas, tad mūsu valsts šajā ziņā uzvar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ASV ērgļu pāra pirmie pēcnācēji izšķīlušies aizvadītās piektdienas rītā un dažu dienu laikā tīmeklī viņu ikdienas gaitas apskatītas vairāk nekā trīs miljonus reižu. Šādu skatījuma skaitu Latvija nav sasniegusi. Ņemot vērā to, ka putnēni izšķīlušies pavisam nesen, ornitologi vēl nav noskaidrojuši, kāds ir abu mazuļu dzimums. Neskatoties uz to, ASV iedzīvotāji tīmeklī jau aktīvi spriež par to, kā varētu saukt majestātiskā ērgļu pāra mazuļus.

Pašreiz gan izskan tikai vīriešu dzimtes vārdi un populārākais ir Vašingtons – par godu Džordžam Vašingtonam, kurš kļuva par ASV pirmo prezidentu uzreiz pēc neatkarības atgūšanas.

Ērgļu pāris, kurš savu ligzdu uzcēla 2014. gadā, kļuvis par Vašingtonas dabas parka simbolu. Jāpiebilst, ka ērglis ir ASV valdības, valūtas un prezidenta zīmoga simbols.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl