Koalas mācās apskaut politiķus

Komentāri
Koalas mācās apskaut politiķus
Foto: Nicki Mannix, Flickr.com

Aptuveni 100 koalas Brisbenā, Austrālijā, sākušas mācības, lai pēc divām nedēļām gaidāmajā pasaules ietekmīgāko valstu līderu sanāksmē ļautos Baraka Obamas, Angelas Merkeles un pat, iespējams, Vladimira Putina apskāvieniem.

Kvīnslendas štata brīvdabas rezervāti ir galvenās vietas pasaulē, kurās cilvēki var rokās turēt koalas. Vairāk nekā 100 no viņām mīt Brisbenas Lone Pine koala lāču rezervātā. Daudzas jau ir pieredzējušas saskarsmē ar tādām pasaules slavenībām kā Rodžeru Federeru, Džonu Travoltu, Teilori Sviftu un citiem. Pēc divām nedēļām ļauties koalas apskāvieniem būs kārta arī politiķiem, kuri apmeklēs Brisbenā gaidāmo G20 valstu sanāksmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Parka vadība skaidro, ka jaunajām koalām treniņi, gatavojoties samitam, nenotiek ilgāk par 10 minūtēm, bet pieaugušajām koalām nodarbība neilgs vairāk par 30 minūtēm dienā. Turklāt pēc katrām trim apmācību dienām piešķir vienu brīvdienu.

Parka vadība uz abu pušu tikšanos mudina gatavoties arī politiķus. Lai satikšanās ar lācēnu izvērstos pēc iespējas veiksmīgāka, pasaules līderiem, pirmkārt, būtu jāiemācās attēlot koku, skaidro dzīvnieku kopēji, jo koki ir tie, ko koalas redz visbiežāk. Tāpat koala arī jāprot pareizi turēt. Koalu speciālisti izpētījuši, ka svarīgi dzīvnieku labi atbalstīt, pieturot zem dibena, lai lācīši zina, ka netiks nomesti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl