Ko patiesībā kaķis domā par tevi?

27 komentāri

2. Tavs kaķis kakā uz tepiķa, jo uzskata, ka tu esi zaudētājs

2/7

Kaķis tevi nemīl

Foto: Jeffreyw, Flickr.com

Foto: Jeffreyw, Flickr.com

Lai kā gribētos atrast līdzības starp suņa un kaķa pieķeršanos saimniekam, vai vismaz ciešāku saikni kaķa un tā saimnieka starpā, tomēr pētījumi liecini, ka kaķiem mīlestība ir sveša. To apliecina Linkolnas universitātes (Anglija) zinātnieku pētījumi – kaķi vienkārši nemīl savus saimniekus tādā veidā, kā to dara suņi.

Tam arī ir savs izskaidrojums – cilvēki suņus pieradināja vismaz pirms 32 tūkstošiem gadiem, kamēr kaķi cilvēka mājoklī ir ienākuši tikai pirms 9000 gadiem. Turklāt – ja suņi pirmatnējam cilvēkam palīdzēja medībās, sargāja apmetnes, utt., tad kaķi izdevīgumu savienībai ar cilvēku saskatīja tikai tāpēc, ka cilvēkus apmetnēs un mājokļos vienmēr mitinājās sīki grauzēji.

Rezumējot – ja cilvēka un suņa sadarbība vērtējama kā savstarpējs izdevīgums, tad kaķi, saskatot iespēju cilvēku tuvumā ar mazākiem pūliņiem tik pie savas maltītes, gluži kā satelīti pievienojās cilvēkam.

2. Tavs kaķis kakā uz tepiķa, jo uzskata, ka tu esi zaudētājs

2/7
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

 • Kika
  +1 +1 0

  Kika

  Esmu pārliecināta ka, atšķirībā no kaķiem, tas Angļu zinātnieks ir emoconāli vēss un nejūtīgs monstrs. Kaķu raksturu veido viņu saimnieki- dāvā kaķim vairāk uzmanību, mīlestību, un viņš to novērtēs! Un, ja kādam piečurā : )) čības, tad padomājiet kāpēc un apzinieties, ka esat to pelnījuši!!!
 • ..
 • sagrozīts raksts
  0 0 0

  sagrozīts raksts

  Lādiņu oriģinālo pētījuma rakstu. Šīs ir 100x pārtaisīts un sachakarets. Līdzarto, pilnigi viss ir meli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl