Komentāri

Ja mājās jau ir suns, bet vēlaties paņem vēl vienu, tad mājdzīvnieks ir jāsagatavo pārmaiņām, norāda kinologs Valdis Reinbergs.

Raidījumā Suns meklē mājas kinologs apskatīja konkrētu situāciju – ģimenei, kura vēlējās pieņemt sunīti no patversmes, jau bija suns. ”Zuze jau dzīvo šeit un jūtas kā saimniece. Tā ir viņas māja, viņas teritorija,” norāda V. Reinbergs, ”tāpēc tieši no Zuzes varētu gaidīt iespējamos konfliktus.”

Lai mājās ienāktu jauns suns, būtu nepieciešams veikt zināmus priekšdarbus. Kinologs stāsta, ka vispirms būtu nepieciešams ar suņiem doties pastaigā neitrālā teritorijā. ”Mēs pastaigājām pa pļavu, pa ceļu un suņus turējām pavadiņās. Tiklīdz sākās kaut kādas agresijas izpausmes vai rūkšana no viena vai otra suņa, balsī saku jebkuru noraidošu komandu  un pierauju aiz pavadas. Tādā veidā es parādu, ka man viņa uzvedības modelis man nav pieņemams. Jāatceras, ka suņi ir bara dzīvnieki!” skaidro V. Reinbergs. Viņš norāda, ka ļoti svarīgi sunim likt saprast, ka tieši cilvēks ir ģimenes galva,  viņš ir noteicējs  – drīkst vai nedrīkst notikt konflikti.  ”Ja šis brīdis tiks palaists garām, tad konflikti suņu starpā, visticamāk, būs neizbēgami,” norāda suņu audzināšanas eksperts, ”tas, protams, arī ir atkarīgs no suņa rakstura. Konkrētajā gadījumā Zuze, visticamāk, gribēs aizstāvēt savu autoritāti, savu vietu, tad konflikts tiešām būs neizbēgams.”

Pēc tam, kad ir veikta pastaiga neitrālā teritorijā, jāveic tāda paša pastaiga pa pagalmu un pēc tam dzīvojamās telpās. Pēc kinologa teiktā, tā var veiksmīgi sagatavot jau esošos mājas suņus jauna suņa ienākšanai mājās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl