Kamieļi “izgriež pogas” sporta auto un motocikliem

Komentāri

Šādas sacensības nebūsi redzējis. Nē, runa nav ne par ātriem auto, ne motocikliem un pat ne zirgiem. Tās ir citādākas sacensības, tajās tiek mēroti vairāki kilometri, un tās notiek Mongolijā.

Kamieļu festivāls Mongolijā ir ikgadēja tradīcijā, kur galvenā vieta ierādīta, protams, viņiem – divkuprainajiem cilvēka draugiem. Lai ballītei piešautu kādu asumiņu, festivāla laikā tiek rīkotas arī kamieļu skriešanās sacensības. Atgādinām, ka kādreiz šie spēcīgie dzīvnieki Mongolijā bija galvenais pārvietošanās līdzeklis. To nozīmīgu strauji sarucis tikai tagad, 21. gadsimtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pirms četrdesmit gadiem mums bija vairāk nekā 800 tūkst. kamieļu, taču šajā laika posmā kamieļu populācija ir sarukusi līdz 200 tūkst.,” norāda festivāla organizators Īzaks Battulga.

Festivāls norisinās jau 14. gadu pēc kārtas. Tā galvenā ideja – atgādināt cilvēkiem, cik daudz kamieļi joprojām dod cilvēku sabiedrībai.

Kopš festivāla pirmsākumiem kamieļu populācija pieaugusi par 100 %. Šobrīd Mongolijā dzīvo apmēram 350 tūkst. divkupru kamieļu un 500 savvaļas kamieļu.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl