Kaķu kafejnīcas Minka atklāšana pārcelta uz nākamo gadu

Komentāri
Kaķu kafejnīcas Minka atklāšana pārcelta uz nākamo gadu
Foto: facebook.com/pages/MINKA-cat-cafe

Saistībā ar būvniecības darbu aizkavēšanos Pārdaugavas kaķu kafejnīcas Minka atvēršana pārcelto uz nākamo gadu, informē kafejnīcas pārstāvji.

Iepriekš ziņojām, ka novembrī bija plānots durvis vērt Rīgas pirmajai kaķu kafejnīcai, kuras ideja aizgūta no pasaulē labi zināma koncepta. Tomēr kafejnīcas atvēršana plānota nākamā gada sākumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Lielākie darbi projektā ir paveikti, taču, tā kā būvdarbu gaitā atklājusies nepieciešamība pēc papildu darbiem, kas nedaudz palielinājuši arī būvdarbu apjomu un termiņus, aizkavēsies kafejnīcas nodošana par vismaz mēnesi, attiecīgi orientējoties uz 2015. gada sākumu,” skaidro viena no idejas autorēm Laura Pūce. Turklāt aizkavēšanās iemesls neesot vien remontdarbu ieilgšana, bet arī birokrātiskā saskaņošana un dokumentu sakārtošana.

Rīgas kaķu kafejnīcas Minka dibinātājas, uzņēmuma Draudzīgie kaķi pārstāves L. Pūce un Zane Kurme būvdarbus veic par saviem līdzekļiem un, lai kafejnīcas darbība un kaķīšu uzņemšana būtu stingrā saskaņā ar Latvijas un Eiropas normatīvo aktu noteiktajām prasībām un labvēlīgu vidi, jāveic noteiktas darbības un jāievēro secīgi termiņi.

”Lai pilnvērtīgi ieguldītu pūles pēdējos kafejnīcas darbos, mēs aicinām mūsu atbalstītājus un šī koncepta interesentus būt saprotošiem un pacietīgi gaidīt, kad mēs izziņosim oficiālo atvēršanas dienu,” saka L. Pūce. Visu svaigāko informāciju par kaķu kafejnīcu Minka var iegūt īpaši izveidotajā sociālā medija Facebook kontā facebook.com/pages/MINKA-cat-cafe.

Minka dibinātājas stāsta, ka kafejnīcas pieci kaķīši tiks adoptēti no Rīgas piepilsētas dzīvnieku patversmēm. Pūkainie mīluļi brīvi pārvietosies pa viesu uzturēšanās telpu, tādējādi kafejnīcas apmeklētāji varēs rotaļāties, samīļot tos vai vienkārši vērot tos darbībā. Dzīvnieku klātbūtne neliks uztraukties par riskiem kafejnīcas apmeklētāju veselībai, jo uzņēmuma personāls regulāri rūpēsies par kaķīšu medicīnisko aprūpi, pabarošanu, izguldināšanu un, protams, aktīvu dzīvesveidu.

Nelielajā kafejnīcā Minka būs iespēja nobaudīt siltus un atspirdzinošus dzērienus, baudīt vīnu un uzkodas vairāku kaķu sabiedrībā un, kā uzsver kafejnīcas vadītājas, ar virtuves, fona mūzikas un interjera palīdzību tiks radīta mājīga noskaņa.

Pēdējā laikā Eiropā arvien populārākas kļūst jauna tipa kafejnīcas – kaķu kafejnīcas. Šobrīd vistuvāk Latvijai šādu kafejnīcu var aplūkot Viļņā, Lietuvas galvaspilsētā. Pasaulē pirmā kaķu kafejnīca tika atvērta Taivānā 1998. gadā, un tieši Japānā kaķu kafejnīcas guvušas vislielāko popularitāti, kur darbojas vairāk nekā 30 šādu iestāžu. Iedvesmojušies no Japānas kaķu mīļiem, arī Amerikā un Eiropā pievienojušies šai tradīcijai, un Eiropas pilsētās viena pēc otras durvis vērušas kafejnīcas, kurās priecāties par četrkājaino pūkaiņu klātbūtni. Eiropā pirmā kaķu kafejnīca tika atklāta Austrijas galvaspilsētā Vīnē, šāda kafejnīca ir arī Sanktpēterburgā, Londonā, Minhenē un Budapeštā, Parīzē un pieminētajā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl