Ģimeni Pārogrē terorizē caunu kompānija; neviens dienests palīgā nesteidz

6 komentāri
Ģimeni Pārogrē terorizē caunu kompānija; neviens dienests palīgā nesteidz
Facebook

Pārogrē kādas nesen uzbūvētas privātmājas bēniņos iemitinājusies skaļa un bezbailīga caunu ģimene. Mazie zvēriņi ir ļoti aktīvi, īpaši nakts stundās, traucējot mājas iemītnieku naktsmieru. Pēc nesekmīgiem palīdzības meklējumiem pie dažādiem dienestiem ģimene nolēmusi nelūgtos viesus no mājas ”izlikt” pašu spēkiem.

Trokšņainās naktis

Par to, ka mājā bez tās iemītniekiem ir vēl kāds, mājas saimniecei aizdomas radās septembra sākumā, kad nakts stundās pēkšņi atskanēja dažādi trokšņi un bija jūtama rosība ne tikai mājas pagalmā, bet arī iekštelpās – blakus istabās. Neomulīgo sajūtu vēl vairāk pastiprināja tas, ka, meklējot trokšņu cēloni, neko tā arī neizdevās atrast.

Nezināma lidojoša būtne

Un tad 19. septembra naktī, kārtējo reizi iztraucēta no naktsmiera, mājas saimniece nolēma mājas pagalmu apskatīt pa jumta logu. ”Tiklīdz to atvēru, man pāri galvai burtiski pārlidoja kaut kāda nezināma radība,” par saviem nakts piedzīvojumiem pēdējā mēneša garumā stāsta sieviete. ”Pārbijos ne pa jokam, jo nebija ne mazākās nojausmas, kas tas bija.” Neskatoties uz to, ka trokšņošana turpinājās visu nakti, saimniece savus nakts izmeklēšanas darbus vairs neturpināja, jo notiekošais viņu bija pārbiedējis.

Flickr

Flickr

Pusotru stundu garā iepazīšanās

Nākošās dienas vakarā, par saviem nakts piedzīvojumiem mājas saimniece izstāstīja ģimenes locekļiem, kas uz brīdi bija iebraukuši paciemoties. Pavadot viesus prombraukšanai, uz jumta atskanēja troksnis un visi pagalmā sanākušie ieraudzīja tā vaininiekus – mazus zvēriņus, kuri veikli pārvietojās pa notekcaurulēm un jumtu, uzvedās pavisam droši, prom nebēga, un ar izteiktu ziņkāri pētīja savus divkājainos kaimiņus. Acīmredzami pārsteigti un ieinteresēti, cilvēki un caunas viens otru vērojuši apmēram pusotru stundu.

Dienestu “pingpongs” un būris uz jumta

Cenšoties rast risinājumu šai situācijai, mājas saimnieki zvanījuši vairākiem dienestiem, bet neviens nav spējis palīdzēt, vien dodot norādes, kam vēl lai zvana. Glābšanas dienestā 112 paskaidroja, ka ar zvēru izķeršanu dienests nenodarbojas, un ieteica mēģināt ar caunām vai nu sadzīvot, vai zvanīt uz dzīvnieku patversmi Mežavairogi. Sazvanot to, patversmes darbiniece atzina, ka viņiem nav resursu, lai šādu pakalpojumu veiktu, un ieteica zvanīt Ogres dzīvnieku patversmei, bet diemžēl izrādījās, ka arī tur nav speciālistu, kas varētu līdzēt.

Wikipedia

Wikipedia

Sapratuši, ka zvērus, visticamāk, nāksies ķert pašiem, izmisušie mājas iemītnieki vērsās pēc padoma pie līdzcilvēkiem sociālajos tīklos. Pēc draugu ieteikuma un citu cilvēku līdzīgas pieredzes stāstiem, pašlaik uz mājas jumta ir novietots būris, ar kura palīdzību mājas saimniece cer caunas notvert.

Māja ”pievelk” dzīvās radības

”Ogre ir ļoti skaista, zaļa un labvēlīga pilsēta visam dzīvajam,” smej caunu apdzīvotās mājas saimniece. Izrādās, ka ar meža iemītnieku vēlmi apmesties pavisam cieši kaimiņos viņa nesaskaras pirmo reizi!

Pirmajā rudenī, kad ģimene ievācās jaunuzbūvētajā mājā, nakts mieru traucēja circeņi ar savu skaļo dziesmu. Pēc diviem gadiem mājas jumta telpā uz dzīvi apmetās meža bites. To savāktais medus joprojām glabājas starp betona sienu un reģipša slāni. Nākamās māju par savu dzīvesvietu bija izvēlējušās kamenes, kuras iemitinājās nosiltinātajā dziļurbumā un nikni uzbruka jebkuram, kurš tam tuvojās. Bet pagājušajā vasarā šīs mājas teritoriju apdzīvoja rāpuļi, kuri siltumnīcā bija pat izdējuši olas.