Ģimenes nakts mieru iztraucē pingvīna ielaušanās privātmājā

Pievienot komentāru
Ģimenes nakts mieru iztraucē pingvīna ielaušanās privātmājā
Foto: Ronnie Macdonald, Flickr

Nomaldījies un izsalcis Hambolta pingvīns pamatīgi sabiedējis kādu ģimeni Peru ziemeļos. Pasaules Sarkanajā grāmatā ierakstītais putns naktī nelūgts ieradies ciemos un pats sevi sācis virtuvē apkalpot.

Pēc maldīšanās pa nelielās Šimboutas pilsētiņas ielām pingvīns izvēlējās vietējās iedzīvotājas Marijas Tančevas mājvietu, kur nedaudz ieturēties. Sieviete stāsta, ka naktī pamodusies no pannu un katlu trokšņa virtuvē. Viņa bijusi pilnībā pārliecināta, kā mājā ir ielavījies zaglis.

Saimniece tūlīt devusies uz virtuvi, lai vaigu vaigā skatītu zagli. Ieraugot pingvīnu, Marija bijusi šokā. Sākumā viņa klusējusi, tad sākusi bļaut, tieši tāpat kā visi pārējie mājinieki, kurus pingvīna rosīšanās bija uzcēlusi.

Ģimene izsauca vietējo policiju, kas nelūgto viesi bez jebkādas pretošanās saņēma gūstā. Pingvīnu pārbaudīja vietējie veterinārārsti, un dzīvnieks tika aizvests uz pilsētiņas zooloģisko dārzu. Drīzumā putns tiks vēlreiz pārbaudīts un, ja nekādas veselības problēmas netiks konstatētas, pingvīnu palaidīs jūrā.

Zinātnieki uzskata, ka putns aizmaldījies no savas ierastās vides, meklējot ēdienu.

Hambolta pingvīni apdzīvo Dienvidamerikas rietumu piekrasti. Šiem putniem garšo anšovi, sardīnes, viņi nesmādē arī kalmārus un vēžveidīgos. Taču pārmērīgās nozvejas dēļ šo gudro un nelielo putnu izdzīvošana ir apdraudēta.