FOTO: zoodārza iemītniekus baro ar ledus gabaliņiem

Komentāri
FOTO: zoodārza iemītniekus baro ar ledus gabaliņiem

Pie mums šajās dienās ir karsts, bet Eiropas dienvidos ir vēl karstāks, gaisa temperatūrai tuvojoties 40 grādu atzīmei. Lai palīdzētu pārdzīvot tveici dzīvniekam, Romas Zooloģiskais dārzs sācis ierastās barības vietā saviem iemītniekiem izsniegt ledus aukstus saldumus.

Itālijā šajās dienās gaisa temperatūra ir paaugstinājusies līdz 35 grādu atzīmei. Šādā svelmē ir grūti gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, īpaši tiem, kuru dzīves platība ir ļoti ierobežota, kā Romas Zooloģiskajā dārzā. Lai atvieglotu svelmes radītās grūtības, dzīvnieki šeit ik pa laikam no kopējiem saņem vēsu dušu. Taču daudz vairāk četrkājainajiem draugiem patīk ledus aukstie saldumi. Piemēram, orangutaniem tās ir saldētas sūkājamās konfektes, kas pagatavotas no jogurta un augļiem. Brūnajiem lāčiem – saldēti melones gabali.

Romā ir karstas vasaras, un kopēji neslēpj, ka dzīvnieki šai laikā tiek īpaši lutināti. Vissvarīgākais darbs šajā laikā ir uzmanīt, lai Zoodārza iemītniekiem būtu pastāvīgi pieejams svaigs dzeramais ūdens. Tāpat kopēji ir nodrošinājušies, ka katra dzīvnieka voljerā ir vismaz viens ēnains stūris.

Visticamāk, nākamajās dienās aukstas ūdens šaltis un saldētie gardumi Romas Zooloģiskajā dārzā būs nepieciešami vēl lielākā daudzumā. Meteorologi prognozē, ka karstums Itālijas galvaspilsētā pieņemsies spēkā un sasniegs pat 39 grādu atzīmi.

Kā dzīvnieki pārcieš karstumu vairākos pasaules zoodārzos, skaties galerijā!

Lasi vēl