FOTO: Toronto ielās godina mirušu jenotu

Komentāri
FOTO: Toronto ielās godina mirušu jenotu
Foto: facebook.com/chris.dumais.12

Lai arī notikums diezgan sens, jūlija sākums, tik un tā ievērības cienīgs – uz kādas no Toronto ielām vairāk nekā 12 stundas nogulēja kāds beigts jenots. Par to vairāki cilvēki ziņoja tviterī, lai attiecīgie dienesti atbrauktu un parūpētos par dzīvnieciņa mirstīgajām atliekām, taču tas nenotika tik drīz, un cilvēki reaģēja ļoti īpatnēji…

Nedaudz pēc četriem pēcpusdienā kāds sociālās vietnes Twitter lietotājs ziņoja oficiālajam pilsētas tviterkontam, ka uz kādas ietves guļ beigts jenots, uz ko viņš saņēma atbildi, ka attiecīgās instances jau tikušas apziņotas. Laika gaitā sarunā iesaistījās pat Norms Kellijs, Toronto padomnieks, bet viņš nebūt nebija pēdējais, kurš ievēroja nabaga dzīvnieciņu. Laikam ritot, jenots kļuva par pilsētas apspriestāko notikumu, un beigu beigās tas netika savākts tik ilgi, ka cilvēki notikuma vietā sāka likt svecītes, ziedus, bildes un pat ar roku rakstītas piemiņas vēstules, izveidojoties tādam kā īpašam memoriālam.

FOTO

Tikai ap 6.00 no rīta, kad dzīvnieks bija izpelnījies plašu uzmanību un pat savu tviterkontu, kas savāca vairāk nekā 6000 sekotāju, ieradās tie, kuriem bija jāierodas jau krietni agrāk. Tika pat izdomāts īpašs veids, kā vēl varētu godināt aizsaulē aizgājušo dzīvnieciņu – visiem iedzīvotājiem naktī bija jātur vaļā savu zaļo atkritumu tvertņu vāki. Taču, ja nebūtu dienestu nolaidības, nebūtu dzimusi jauna pilsētas leģenda. Beigu beigās cilvēki pat aizzīmogoja mazo laukumiņu, kur jenots gulēja un turpināja godināt viņu ar saukļiem: “Dusi saldi, draudziņ!” u.c.

Lai gan daudzi šo uzskatīja par ņirgāšanos, jāatzīst, ka šis ir labs veids, kā sabiedrība reaģē šādā īpatnējā brīdī. Pats galvenais, nekas un neviens netika apgānīts. :)

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl