Komentāri
FOTO: simtiem mājdzīvnieku ar saviem saimniekiem devušies uz baznīcu
Foto: Reuters/ Scanpix

Arī dzīvnieki ir pelnījuši svētību, tā savulaik uzskatīja Svētais Francisks. Godinot franciskāņu ordeņa dibinātāju, simtiem Peru iedzīvotāju devušies uz baznīcu ar saviem mājdzīvniekiem, svinot ikgadējo Svētā Franciska dienu.

Laukumu pie Svētā Franciska baznīcas Limā pieskandina riešanas, ņaudēšanas un citu skaņu simfonija – simtiem cilvēku ar saviem mīluļiem devušies saņemt ikgadējo svētību. Daudzi dzīvnieki par godu šim notikumam uzposti ar krāšņām lentēm vai pat kleitām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tēvs Roberto Karpio, kurš vadīja pasākumu, atzina, ka šī saulainā diena ir brīnišķīgs laiks, kad svētīt dzīvniekus, jo arī tie ienes gaišumu savu saimnieku dzīvēs.

Franciskāņu ordeņa dibinātājs, Svētais Francisks, kurš piedzima Itālijā 1182. gadā, bija labi pazīstams ar savu mīlestību pret dabu. Viņš uzskatīja, ka arī mājdzīvniekiem un mājlopiem ir jāsaņem Dieva svētība, tādēļ jau izsenis viņš tiek uzskatīts par dzīvnieku aizbildni.

Skaties foto!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl