FOTO: pērtiķus lutina ar pieczvaigžņu mielastu

Komentāri
FOTO: pērtiķus lutina ar pieczvaigžņu mielastu
Foto: REUTERS/ Scanpix

Tūkstošiem pērtiķu Taizemē saņēmuši piecu zvaigžņu cienīgu mielastu. Ir taizemieši, kuri šos dzīvniekus saista ar dieviem un ik gadu pērtiķiem rīko īpašas svinības.

Tūkstošiem makaku Phra Prang Sam Yot svētnīcā Lopburi pilsētā tika izdalītas aptuveni divas tonnas augļu, dārzeņu, želejas un burbuļojošo dzērienu. Lopburi Pērtiķu mielasta festivāls ir plašs pilsētas mēroga festivāls, kurā vietējie iedzīvotāji piedāvā masveida izēšanās svētkus garastainajiem makaku pērtiķiem. Šā gada lielākais gardums bija par vienu no pasaulē smirdīgākajiem augļiem dēvētais durians un ķirši. Pasākuma organizētājs skaidro, ka ķirši nāk no Čīles, tādēļ pērtiķi var būt ļoti priecīgi, ka viņiem tiek tāds gardums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākums notiek San Phra Kan un Phra Prang Sam Yot svētnīcās, kur vairāk nekā 10 000 cilvēku ierodas skatīties, kā pērtiķi mielojas. Tiek uzskatīts, ka pērtiķu pabarošana nes veiksmi un labklājību. Tas ir jautrs pasākums, kurā cilvēki var sanākt kopā un skatīties, kā pērtiķi dejo pa galdiem un izbauda svētkus.

FOTO:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl