FOTO: pandu mazuli zoodārzā uzņem kā rokzvaigzni

Komentāri
FOTO: pandu mazuli zoodārzā uzņem kā rokzvaigzni
Foto: AFP/ LETA

Pandas joprojām ir vieni no populārākajiem dzīvniekiem zoodārzu apmeklētāju vidū. Par to lieku reizi pārliecinājies Vašingtonas zooloģiskais dārzs, kur pandu saimi kuplinājis jaunpienācējs.

Panda vārdā Beibejs, kura vārda tulkojums no ķīniešu valodas nozīmē lielais dārgums, ir tikai piecus mēnešus vecs, bet jau tiek uzņemts kā rokzvaigzne. Simtiem zoodārza apmeklētāju pulcējās pie pandu sprosta cerībā kaut uz mirkli ieraudzīt skaistā vārda īpašnieku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš Beibeja dzimšanas pandas tika nošķirtas no sabiedrības acīm, ļaujot mātei un savam mazulim labāk sadzīvot mierīgos apstākļos bez apmeklētāju radītā stresa. Taču tagad par ciemiņu trūkumu nevar sūdzēties, daži apmeklētāji pat zoodārzu apmeklē, pārģērbušies par pandām.

Milzu pandas savvaļā dzīvo tikai Ķīnā un tiek uzskatītas par vienu no visapdraudētākajām dzīvnieku sugām pasaulē. Nebrīvē mājo ap 300 bet savvaļā nedaudz vairāk kā pusotrs tūkstotis šo dzīvnieku.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl