FOTO: nedēļas nogalē Rīgas Zooloģiskajā dārzā – Latvijas abinieku un rāpuļu dienas

Komentāri
FOTO: nedēļas nogalē Rīgas Zooloģiskajā dārzā – Latvijas abinieku un rāpuļu dienas
Foto: publicitātes

Rīgas Zooloģiskais dārzs Eiropas dabas kampaņas Ļauj DZĪVOT! ietvaros turpinās skaidrot un iepazīstināt sabiedrību ar Latvijas faunas daudzveidību un pievērst uzmanību tās aizsardzībai.

Šīs kampaņas ietvaros aprīļa sākumā Rīgas Zooloģiskajā dārzā un zoodārza filiālē Cīruļi notika putnu būrus un speciālo susuru mītņu gatavošana. Nu klāt nākamais aktivitāšu posms – Latvijas abinieku un rāpuļu dienas zoodārzā 23. un 24. aprīlī, jo, tikai izzinot un iepazīstot dzīvās radības, kas dzīvo mums apkārt, varam draudzīgi sadzīvot ar tām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Daugavpilī dzīvojamā mājā atrastas 3 čūskas”, ”Glābēji noķer bērnudārza teritorijā iemaldījušos čūsku”, ”Glābēji vakar glābuši kaķus, putnus un pat čūskas”, ”Šogad čūskas sakodušas jau 12 cilvēkus”, … tie ir tikai daži virsraksti, kas nereti redzami laikrakstu un interneta ziņu portālu slejās. Gada siltajā periodā arī zoodārza informācijas telefons ir sakarsis, jo cilvēki nemitīgi interesējas: Ko darīt, ja pagalmā ir čūska? Vai visas čūskas ir indīgas? Kā tās pārvietojas, ja nav kāju? Kas īsti ir glodene un gludenā čūska? Vai krupji un vardes ēd zemenes? Kādi abinieki un rāpuļi sastopami manu māju tuvumā un vai tie ir bīstami? … un vēl, un vēl, un vēl…

Šī problēma ir aktuāla visā mūsu zemē, tāpēc Rīgas Zooloģiskais dārzs 23. un 24. aprīlī aicina uz ceturtajām Latvijas abinieku un rāpuļu dienām zoodārzā! Sestdien uz svētdien no plkst. 12.00-16.00 Latvijas abinieku un rāpuļu zālē darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca ”Iepazīsti Latvijas abinieku un rāpuļu pasauli”. Tajā ikvienam apmeklētājam Zooloģiskā dārza speciālisti palīdzēs iepazīt mūsu zemes čūskas, ķirzakas, bruņrupučus, kā arī vardes, krupjus un tritonus. Tie dzīvo mums līdzās un tāpēc ir aktuāli jautājumi par viņu dzīves īpatnībām un barošanās paradumiem. Tāpat ikvienam interesantam būs iespēja rast atbildes uz sasāpējušiem jautājumiem, kas saistīti ar šiem mūsu kaimiņiem un attiecībām ar cilvēkiem. Nāc un uzzini, ko darīt un kā sadzīvot ar tiem!

Foto

Rīgas Zooloģiskais dārzs aprīlī pievienojas Eiropas dabas kampaņai Ļauj DZĪVOT! (Let It Grow). Tās mērķis ir vairot izpratni par katras valsts vietējās bioloģiskās daudzveidības nozīmi un aizsardzību. Kampaņu Let It Grow ir uzsākušas trīs no lielākajām zinātnes komunikāciju asociācijām Eiropā: Starptautiskā botānisko dārzu apvienība augu saglabāšanā (Botanic Gardens Conservation International), Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācija (European Association of Zoos and Aquaria) un Eiropas zinātnes centru un muzeju asociācija (ECSITE).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl