Dzīvnieku miegs var ilgt no minūtes līdz pat vairākiem gadiem

Komentāri
Dzīvnieku miegs var ilgt no minūtes līdz pat vairākiem gadiem
Foto: Tambako The Jaguar, Flickr

Skudra guļ 1,1 minūti, bet gliemezis mēdz ieslīgt miegā pat uz trīs gadiem. Interesantākos novērojumus par to, kā guļ dzīvnieki, lasi turpinājumā!

Mājas kaķu miegs ilgst apmēram 13-14 stundas diennaktī. Parasti viņi dienā guļ, bet naktīs klīst pa māju. Arī viņu savvaļas sugas brāļi, piemēram, lauvas un tīģeri, var atļauties ilgstošu atpūtu, jo viņiem nav obligāti visu laiku jābūt modriem, lai sevi aizstāvētu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Delfīni vienlaikus var gulēt un būt nomodā, jo viena smadzeņu puslode var atrasties miega stāvoklī, bet otra — nomoda stāvoklī.

Zirgi un govis var gulēt stāvus. Tomēr viņi nevar redzēt sapņus, kamēr neapgulstas.

Žirafes var atrasties nomodā vairākas nedēļas pēc kārtas.

Tuksneša gliemezis var nogulēt veselus trīs gadus.

Miega laikā pīļknābji var veikt tādas pašas kustības, kādas viņi veic, nogalinot savu medījumu.

Slēpjoties no plēsējiem, Gvinejas paviāni guļ koku virsotnēs.

Sikspārņi guļ kājām gaisā — tā viņi ir mazāk pamanāmi. Bet briesmu gadījumā viņi var nekavējoties celties spārnos, jo sikspārņi nevar pacelties gaisā no zemes — viņi nav tik spēcīgi, lai attīstītu uzlidošanai gaisā nepieciešamo ātrumu.

Albatross var gulēt lidošanas laikā.

Pētījumi ar uguns skudrām parādīja, ka dienas laikā tām rodas apmēram 253 miega epizodes, katra no kurām ilgst apmēram 1,1 minūti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl