Dredi un peldplēve starp pirkstiņiem raksturīga arī suņiem

Komentāri
Dredi un peldplēve starp pirkstiņiem raksturīga arī suņiem
Publicitātes foto

Sākoties vasarai un siltajam laikam arī suņiem, tāpat kā cilvēkiem, aizvien biežāk gribas atvēsināties vēsā ūdens peldē. Taču ir suņu šķirnes, kam peldēt patīk teju cauru gadu. Arī izstādē Latvijas uzvarētājs 2015, kas notiks 27. un 28. jūnijā Ķīpsalā, peldētāju būs daudz.

Piedāvājam iepazīties ar pieciem Latvijā vispopulārākajiem ”ūdens” suņiem. Latvijā populārāko suņu – peldētāju topu palīdzēja sastādīt un suņu rakstura knifiņus atklāja Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Neapšaubāmi topā atrodas suņu šķirnes, kas Latvijā ir vispopulārākās apmācībā glābšanā uz ūdens – ņūfaundlendieši, labradori retrīveri un zeltainie retrīveri – ideāli kompanjonsuņi, kuru pievilcīigā sejas izteksme it bieži iedvesmo tos izmantot visdažādākajās reklāmās”, stāsta V. Klučniece.

1. vieta – ņūfaundlendieši

Gan ASV prezidents Franklins Rūzvelts, gan arī dižais dzejnieks Bairons bija iemīļojuši cēlo, labsirdīgo, garspalvaino, mazliet lācim līdzīgo ņūfaundlendieti. Arī šodien tas ir ļoti iecienīts ģimenēs ar bērniem sava labsirdīgā rakstura dēļ. Interesanti, ka mūsdienu ņūfaundlendietis no sava tālā senča – portugāļu ūdens suņa ir mantojis peldu plēves starp kāju pirkstiem.

2. vieta – labradori retrīveri

19. gadsimta sākumā zvejnieki selekcionēja mazāku ņufa versiju – labradoru – suni, kurš spēja nopeldēt tālus gabalus un zvejniekam atgādāt nozaudēto zvejas tīklu. Arī šodien labsirdīgie labradori nav zaudējuši mīlestību uz ūdeni, turklāt tie ir kļuvuši par vienu no populārākajām suņu šķirnēm visā pasaulē. To ūdens necaurlaidīgais kažoks nodrošina vienmērīgu ķermeņa temperatūru, tādēļ peldes ir šo suņu regulāras un svarīgas aktivitātes gan vasarā, gan pat ļoti vēsā laikā. Viņu fantastiskās medību suņu spējas būs iespējams vērot paraugdemonstrējumos sestdien, izstādes pirmajā dienā.

3. vieta – zeltainie retrīveri

Visiem retrīveriem ļoti patīk peldēt un pienest priekšmetus no ūdens. Gudrais, pašpārliecinātais suns ir apveltīts ar maigu, mīlīgu, sabiedrisku un jūtīgu dabu. Zeltainais retrīvers lieliski pielāgojas situācijai, ātri apgūst mācības, apveltīts ar lielisku atmiņu. Tie spēj būt gan glābēji, gan pavadoņi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, gan lieliski cirka mākslinieki, gan arī piedalīties medībās un strādā policijas vai muitas dienestā, meklējot narkotikas un sprāgstvielas. Šī šķirne lieliski sadzīvo arī ar citiem mājdzīvniekiem.

4. vieta – Portugāles ūdens suns

Portugāles ūdenssuņi ir vieni no retajiem, kas piemēroti alerģiskiem cilvēkiem. Piemēram, arī ASV prezidenta Baraka Obamas ģimenes mīlulis ir Portugāles ūdens suns Bo, jo abas prezidenta meitas cieš no alerģijas. Enerģiskie, kustīgie suņi, kā liecina to nosaukums, ir lieliski nirēji un peldētāji, turklāt tie labi pakļaujas dresūrai un labprāt piedalās sacensībās. Šie suņi ir fiziski ļoti izturīgi, kā arī ir labi sargi.

Ar Amerikas pirmā suņa dzīvi Baltajā namā vari iepazīties video:

5. vieta – Spāņu ūdens suns

Arī Spāņu ūdens sunim pelde ir viena no tīkamākajām nodarbēm, tāpat kā dažādu priekšmetu meklēšana. Šis suns var lepoties ar interesantu dredainu apmatojumu, jo sprogainais, ūdensnecaurlaidīgais apmatojums, kad izaug garāks, saveļas atsevišķās šķipsnās – dredos. Parasti šis suns labi saprotas gan ar bērniem, gan ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem. Arī ar kaķi Spāņu ūdens suns sadzīvo labi, ja vien viņš to pazīst.

Šos un vēl daudzus citus suņus – lielus un mazus, garspalvainus un īsspalvainus būs iespējams sastapt jau nākamās nedēļas nogalē Ķīpsalā. Vairāk informācijas: bt1.lv/latwinner

Viss par biļešu cenām

Norises vieta un laiks:
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
27. jūnijā 10.00 – 18.00
28. jūnijā 10.00 – 17.00

Ieejas biļetes:
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR
Pieaugušajiem – 4,50 EUR
Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 3,50 EUR
Ģimenes biļete (2+2; 1+3) – 10,50 EUR

Autostāvvieta – 3,00 EUR

Starptautisko suņu izstādi Latvijas uzvarētājs 2015 rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl