Komentāri
”Dižbišu” kameņu dzīvi varēs iepazīt īpašā pasākumā Rīgas Zoodārzā
Foto: Rolf B., Flickr

Rīgas Zooloģiskais dārzs trešo gadu aicina iepazīti kameņu dzīvesveidu. Šai kukaiņu sugai īpaši veltītās dienas notiks jau šajā nedēļas nogalē.

Rīgas Zoodārzā arī šogad apskatāma kameņu ligzda, kuras iemītnieku nerimstošā darbošanās piesaista ikvienu dārza apmeklētāju. Un tad jautājumi birst kā no pārpilnības raga: kāpēc tās ir tik krāsainas, kāpēc vienas ir lielākas, bet citas ir mazākas, kas ligzdā par bumbiņām, kas tajās bumbiņās ir iekšā, uz kurieni kamenes lido un ko tās dara?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai kopīgi rastu atbildes uz neskaitāmajiem jautājumiem, Rīgas Zooloģiskais dārzs jau trešo gadu rīko Kameņu dienas Zoodārzā. Šogad tās notiks 13. un 14. jūnijā. No plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Latvijas abinieku un rāpuļu mājas apkaimē darbosies pētnieciskā darbnīca Iepazīsti kamenes, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt daudz nedzirdētu faktu par šiem diženajiem dūcējiem. Uz jautājumiem par “dižbites” dzīvi atbildes palīdzēs rast zooloģiskā dārza darbinieki Kameņu dienās Zoodārzā. Patstāvīgu iepazīšanos ar kameņu dzīvesveidu palīdzēs arī jaunie informatīvie stendi.

Neskaitāmi kameņu dzīves noslēpumi atklāsies arī caur spēlēm, uzdevumiem un rotaļām. Turklāt, izpildot darba lapu un atrodot atbildes vairākos kontrolpunktos, apmeklētāji varēs paši pagatavot sev balvu – īpašo un neatkārtojamo kameni.

Latvijā sastopamas 22 kameņu sugas. Rīgas Zooloģiskajā dārzā apskatāma zemes kamene (Bombus terrestris). Kameņu ligzda izmitināta īpašā celmā zooloģiskā dārza Latvijas abinieku un rāpuļu zālē. Dabā uz ligzdu ved garš tunelis, un rosīšanās tās iekšienē ir apslēpta ziņkārīgām acīm. Savukārt zoodārzā kameņu mājokļa virspusi sedz stikls, kas ļauj netraucēti vērot dzīvi ligzdā. Tur allaž kūsā darbs – darbīgie kukaiņi būvē jaunas šūnas, aprūpē kāpurus, izvieto šūnās medu un putekšņus, kā arī caur stikla tuneli izlido, lai zoodārza teritorijā vāktu nektāru un ziedputekšņus… Uzmanīgs vērotājs viegli atpazīs saimes māti – vislielāko kameni ligzdā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl