Delfīni viens otru sauc vārdos

Komentāri
Delfīni viens otru sauc vārdos
Foto: Gregory "Slobirdr" Smith, Flickr

Zinātnieki atraduši vēl vienu apstiprinājumu delfīnu augstajam intelekta līmenim. Atklājies, ka šie jūras dzīvnieki spējīgi atdarināt tās savu ciltsbrāļu izdotās skaņas, kas raksturīgas katram indivīdam, un izmantot šos svilpienus kā ”personvārdus”.

Jau agrāk pētniekiem bija zināms, ka mazie delfīnēni iemācās un pēc tam imitē skaņas, ko izdod viņu mātes. Jaunajā pētījumā biologiem izdevies pārbaudīt šo parādību rekordlielā apjomā, novērojot 250 dzīvniekus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zinātniski pētnieciskās programmas ietvaros, kas tika realizēta 30 gadus, pie Floridas krastiem tika sagūstīti desmitiem delfīnu. Dzīvniekus uz neilgu laiku izolēja (ne ilgāk par 2 stundām), un paralēli citiem pētījumiem, ierakstīja arī viņu izdotās skaņas. Zinātnieki noskaidroja, ka dzīvnieki, kas ir draudzīgi viens pret otru, sazinās, imitējot viens otra ”izsaukuma signālus”. Tā uzvedās delfīnu mātes ar bērniem, kā arī tie tēviņi, kas atradās draudzīgās attiecībās viens ar otru. Izolācijas laikā dzīvnieki viens otru neredzēja, bet dzirdēja un sasaucās, saucot savus tuviniekus ”vārdos”.

Lasi vēl