Delfīni viens otru sauc vārdos

Komentāri
Delfīni viens otru sauc vārdos
Foto: Gregory "Slobirdr" Smith, Flickr

Zinātnieki atraduši vēl vienu apstiprinājumu delfīnu augstajam intelekta līmenim. Atklājies, ka šie jūras dzīvnieki spējīgi atdarināt tās savu ciltsbrāļu izdotās skaņas, kas raksturīgas katram indivīdam, un izmantot šos svilpienus kā ”personvārdus”.

Jau agrāk pētniekiem bija zināms, ka mazie delfīnēni iemācās un pēc tam imitē skaņas, ko izdod viņu mātes. Jaunajā pētījumā biologiem izdevies pārbaudīt šo parādību rekordlielā apjomā, novērojot 250 dzīvniekus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zinātniski pētnieciskās programmas ietvaros, kas tika realizēta 30 gadus, pie Floridas krastiem tika sagūstīti desmitiem delfīnu. Dzīvniekus uz neilgu laiku izolēja (ne ilgāk par 2 stundām), un paralēli citiem pētījumiem, ierakstīja arī viņu izdotās skaņas. Zinātnieki noskaidroja, ka dzīvnieki, kas ir draudzīgi viens pret otru, sazinās, imitējot viens otra ”izsaukuma signālus”. Tā uzvedās delfīnu mātes ar bērniem, kā arī tie tēviņi, kas atradās draudzīgās attiecībās viens ar otru. Izolācijas laikā dzīvnieki viens otru neredzēja, bet dzirdēja un sasaucās, saucot savus tuviniekus ”vārdos”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl