Dabas muzejs izsludina fotokonkursu Mans putns 2016

Komentāri
Dabas muzejs izsludina fotokonkursu Mans putns 2016
Foto: Edgars Smislovs

Latvijas Dabas muzejs izsludinājis pieteikšanos fotokonkursam Mans putns. Fotokonkursam šis ir jubilejas gads, jo fotogrāfus – amatierus un putnu mīļotājus – tas pulcē jau piecpadsmito reizi. Arī šogad interesenti aicināti iesniegt fotogrāfijas, kurās attēloti gan Latvijas, gan svešzemju putni savvaļā un nebrīvē.

Fotokonkursa Mans putns aizsākumi meklējami Putnu dienās, kuras Latvijā tiek svinētas jau kopš 1953. gada. 2002. gadā pēc ornitologa Rolanda Lebusa iniciatīvas Putnu dienu ietvaros tika izsludināts fotokonkurss ar nosaukumu Mans putns. Galvenokārt tika uzrunāti fotogrāfi – amatieri bērnu un jauniešu auditorijā, taču konkurss izaudzis līdz četru vecuma kategorijām: bērnu, jauniešu, pieaugušo un senioru, stāsta Dabas muzeja Komunikācijas nodaļas pārstāve Jolanta Bimbere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Fotokonkurss veicina interesi par putniem un mudina cilvēkus ieskatīties dabā, mīlēt un saprast to. Tas palīdz izglītot cilvēkus un iesaistīt viņus arī dabas aizsardzībā. Mūsdienu cilvēki, īpaši pilsētnieki, ikdienas steigā ne vienmēr pievērš uzmanību putniem, kas ir mums apkārt. Taču, pateicoties konkursam, ir iespēja pārliecināties, ka pat visparastākie putni, piemēram, vārnas, gulbji, stārķi un zvirbuļi, ir ļoti skaisti un interesanti,” pauž Bimbere.

Latvijas Dabas muzeja ornitologs un konkursa koordinators Dmitrijs Boiko atzinis, ka ”vairākiem autoriem ir izdevies piešķirt “personības” iezīmi putnam un parādīt tā raksturu.”

Fotogrāfijas konkursam jāiesniedz Dabas muzejā līdz šā gada 24. martam vai jānosūta uz Latvijas Dabas muzeju K. Barona 4, Rīga, LV-1050 (pasta zīmogs 24. marts). Ar fotokonkursa Mans putns 2016 nolikumu iespējams iepazīties Dabas muzeja mājaslapā. Papildu informācija pa tālr.: 67356041; e-pasts: dmitrijs.boiko@dabasmuzejs.gov.lv.

Fotokonkursa uzvarētāju apbalvošana un izstādes atklāšana notiks 22. aprīlī. Laureātu darbi būs apskatāmi arī Latvijas Dabas muzeja mājaslapā, lielākajā Baltijas fotoizstādē Riga Photo Show un tiks publicēti žurnālā Vides Vēstis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl