Komentāri

2. Kādu dzīvnieku bērnam izvēlēties?

2/5

Kāpēc vērts apsvērt mājdzīvnieku?

Mājdzīvnieks rada mājās miera, siltuma atmosfēru, dod pastāvības sajūtu, tas kļūs par bērna labāko draugu — īpaši, ja viņš ir vienīgais bērns ģimenē.

Suns bērnam dāvā aizsargātības sajūtu. Ar suni nav bailes iziet pastaigā, nav bailes mājās, ja nav klāt pieaugušo. Bet kaķis ar savu murrāšanu var nomierināt vai novērst uzmanību, ja bērns ir satraucies vai atrodas stresa stāvoklī.

Foto: Flickr.com

Foto: Flickr.com

Bērnam nepieciešama mīlestība. Četrkājainie draugi un putni vienkārši mīl savu saimnieku, ar viņiem var atslābināties un atpūsties. Dzīvnieks vienmēr ir līdzās, bet māte vai tēvs bieži vien aizņemti ar mājas darbiem.

Ja ģimenē ir saspringta atmosfēra, bērns no tā cieš. Glaudot kaķi vai darbojoties ar kāmīti, bērns uz laiku spēj aizmirst visas nepatikšanas.
Mājas mīluļi audzina bērnā atbildības sajūtu. Šīs jūtas ir jāieaudzina, tās nevar ģenētiski pārmantot, bet vecākiem un skolotājiem ne vienmēr tam pietiek laika. Ja bērnam uztic rūpes par kucēnu vai papagaili, viņš kļūst pieaugušāks, jo no viņa tagad tik daudz kas ir atkarīgs.

Mājdzīvnieki arī disciplinē. Bērni iemācās ievērot dienas kārtību — ar suni jāiet pastaigāties katru dienu jebkuros laika apstākļos. Ja bērnu ir grūti atraut no datora vai piespiest nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem, tad ar suni viņš labprāt paskraidīs un paspēlēsies svaigā gaisā.

2. Kādu dzīvnieku bērnam izvēlēties?

2/5
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lasi vēl