Aizkustinošas ainas no mazo ērgļu ģimenes dzīves

Pievienot komentāru

Betiņi ir mazo ērgļu pāris, kuru dzīvei ar uzņēmuma ”Latvijas valsts meži” starpniecību pērn  varēja sekot tiešsaistē. Šo iespēju labprāt  izmantoja vismaz 56 00 skatītāju visā Latvijā un arī ārpus tās, un nu tapusi arī neliela dokumentālā filmiņa, kurā apkopti aizkustinoši kā arī daži nervus stindzinoši mirkļi no Betiņu ģimenes vasaras.

Vērot mazos ērgļus ir patiešām aizraujoši – no akurātās ligzdas iekārtošanas līdz  aizkustinošām rūpēm par mazuli un mazā ērglēna pirmajiem spārnu vēzieniem. Vai zinājāt, ka perēšanu reizumis uzņemas arī ērgļu tēviņš, lai mātīte var izvingrināt spārnus un nedaudz atpūsties no nogurdinošā, gandrīz 40 dienas ilgā un ļoti atbildīgā procesa? Vai to, cik dažādu medījumu dienā tiek atnesti uz ligzdu?

Foto: Frank_Koschevski

Frīdis nu ieguvis divus gredzenus un devies pasaulē – mazo ērgļu apgredzenošana palīdz kas palīdz noskaidrot putnu dzīves ilgumu, migrācijas ceļus, ziemošanas vietas, kā arī ligzdošanas teritorijas lielumu un ligzdojošo ērgļu izcelsmi. Uzņēmums ”Latvijas valsts meži” mazo ērgļu monitoringu Latvijā veic kopš 2012.gada un ir zināšanu līderis par šīs putnu sugas populāciju Latvijā.