12 dīvainas lietas, ko dara suņu saimnieki

3 komentāri
12 dīvainas lietas, ko dara suņu saimnieki
Foto no autores personīgā arhīva

Dažu saimnieku mīlestība pret saviem suņiem ir tik liela, ka to drīzāk varētu saukt par apmātību. Kādam, kuram suņi tādi parasti dzīvnieki vien šķiet vai vispār pret tiem nav nekādu īpašu jūtu, šādas mīlestības izpausmes varētu izskatīties, maigi sakot, dīvainas un pārspīlētas.

Arī es līdz ārprātam mīlu savu suņuku – franču buldodziņu Čeisu. Dzīvoju trešajā stāvā un, protams, savu mīluli trīs reizes dienā stiepju augšā un lejā pa kāpnēm. Uz draugu jautājumiem, vai tad suns pats nevarot kāpt pa trepēm, es skaidroju, ka viņš taču vēl maziņš, kājiņas īsas un arī spēka nav tik daudz – kad izaugs, ies pats! Klusībā gan domāju, ka Čeiss arī jau tagad, būdams septiņus mēnešus vecs, tīri labi spēj pievarēt trepes, ņemot vērā, cik veikli viņš ielec dīvānā un izlec no tā un cik daudz enerģijas viņam ir, dzenājot pa dzīvokli bumbiņu tā, ka apakšstāva kaimiņiem varētu likties, ka man dzīvoklī ir zirgs.

Papētot interneta dzīles un pavērojot citus suņu saimniekus, esmu pārliecinājusies, ka mans paradums, staipot Čeisu pa trepēm, ir tikai viens no daudzajiem, ko par dīvainiem varētu uzskatīt cilvēki, kuriem nav suņu.

Saucam savus suņus jocīgos mīļvārdiņos

Kad iegādājos Čeisu, viņš bija tikai divus mēnešus vecs mazmazītiņš kamoliņš, kuru varēja ietupināt palielākā krūzē. Kad pirmo reizi aizvedu viņu pie veterināra, viens no klīnikas darbiniekiem pat noturēja manu suni par jūrascūciņu! Te arī radās mīļvārdiņi, kādos bieži vien saucu Čeisu – ”mazais”un ”ruksis”. Piekritīsi taču, ka tajos nekā dīvaina nav. Tomēr dažiem suņiem to saimnieki ir piemeklējuši ārkārtīgi neparastus mīļvārdiņus. Ņemot vērā, ka iesaukas rodas asociējot cilvēku vai, šajā gadījumā, dzīvnieku ar kādu viņu izskata vai rakstura īpašību vai paradumu, atliek tikai minēt, ko darījuši suņuki, lai iegūtu tādus mīļvārdiņus kā ”puklis”, ”hrenis” vai ”pūpijs”.

Izturamies pret suni kā pret bēbīti

Daudzu suņu saimnieki izturas pret savu mīluli kā pret mazu bērnu – ucinās un ūjinās pat tad, kad suns jau sasniedzis seniora gadus. Būsi taču pamanījis, ka daži saimnieki, ar suni runājot, pārmaina balss tembru un sarunājas ar četrkājaino draugu kā ar bēbīti.

They are BFF lol #friend #forever #toypoodle #talkingtodog #baby #cute #daddy #love #family

A photo posted by Mai Campbell (@geishamai) on

Saucam sevi par ”mammu” vai ”tēti”

Šī dīvainība ir ļoti izplatīta! Pēc pastaigām parkā, kur parasti konkrētās stundās sarodas krietns pulciņš suņu un, attiecīgi, arī viņu saimnieku, atvadoties pēc trakulīgām rotaļām, gandrīz visi pabužina Čeisu aiz auss un (ieslēdzot savu ”bēbīša” balss tembru) uzsauc – nu, skrien pie mammītes! Sākumā man tas šķita pat ļoti smieklīgi, bet principā taču suns ir kā vēl viens bērns – tāpēc neko dīvainu, ja mani sauc par Čeisa mammu, tajā vairs nesaskatu.

Ļujam sunim laizīt seju

Tā ir visīstākā mīlestības izpausme. Mēs taču ik pa laikam sabučojam tos, kurus mīlam. Kāpēc to liegt savam sunim?

Gatavojam sunim īpašus ēdienus

Cik tad var ēst to sauso barību? Ikvienam taču garšo mājās, ar mīlestību gatavoti ēdieni. Tos noteikti novērtē arī mūsu suņi.

For the dogs #dogs #dogtreats #natural #supportrescue

A photo posted by Urban Dog Barkery (@urban_dog_barkery) on

Ņemam suni klēpī pat tad, ja viņš nav ”klēpjsunītis”

Kuram gan nepatīk ik pa laikam ierausties mammai vai tētim klēpī?

My lap dog! #biglapdog #mastiff #mastiffsofinstagram #roughlife

A photo posted by Michelle Rife (@michelle_therapysalon) on

Izdomājam, kā iedabūt suni tur, kur viņam īsti nav atļauts atrasties

Jo suns būtībā ir cilvēks, un mums, suņu saimniekiem, liekas nesaprotami, ka vēl joprojām ir suņiem ”nedraudzīgas” iestādes.

Dodam sunim apēst kaut ko no sava galda

Šis paradums ir ļoti nelāgs, es zinu! Bet paskatieties taču uz to ģīmi! Ēdot, kumoss sprūst rīklē…

Reģistrējam suni Instagram

Jā, atzīstu – Čeisam arī ir savs Instagram konts. Vislabākie ir tie konti, kuros saimnieks ne tikai publicē sava mīluļa foto, bet arī pievieno asprātīgus ierakstus, veidojot savdabīgu suņa tēlu.

Ļaujam sunim gulēt savā gultā

Varu garantēt, ka pilnīgi visi suņu saimnieki to dara!

Love #reunitedanditfeelssogood #snuggledog #tessamae @sglenwright003

A photo posted by Joe Hallowell (@jdhall20) on

Sarunājamies ar suni

Un te es nedomāju tādu ikdienišķu parunāšanos – atnes bumbu, ej vietā, nāc ēst, – bet gan nopietnas sarunas par dažādām tēmām. Suns māk klausīties un lieliski sajūt saimnieka noskaņojumu un emocionālo stavokli.

Izdomājam atrunas, lai varētu palikt mājās ar suni

Nonākot izvēles priekšā, sapucēties un iet notriekt naudu bāros vai nakstklubos, vai palikt mājās un pavadīt vakaru ar vīna glāzi pūkainā mīluļa kompānijā, suņu saimnieki biežāk izvēlas pēdējo.

Dog, Wine and Jon Snow! #jonsnow #gameofthrones #wineanddogs

A photo posted by Laura (@soulbeautymagic) on