Dzintaru pludmale pārtapusi mākslas galerijā

Pievienot komentāru
Dzintaru pludmale pārtapusi mākslas galerijā
Jūrmalas pilsētas dome / Flickr

Dzintaru pludmalē pie Turaidas ielas izgaismotās vitrīnās izvietotas Latvijā atzītu mākslinieku darinātas, Jūrmalas dabas iedvesmotas skulptūras.

Roberta Dinera, Ģirta Burvja un Gaita Burvja dabas iedvesmotās skulptūras tapušas tēlnieku radošajā darbnīcā Jūrmalā, bet tos izstādīt mākslinieki izvēlējušies nevis jau ierastā mākslas galerijā, bet gan Jūrmalai visraksturīgākajā vidē – pludmalē. Bronzā, misiņā, nerūsējošā tēraudā un dzintarā veidotie mākslas darbi ir izstādīti izgaismotās vitrīnās, kas vizuāli atgādina jūras apskalotu molu.

Izstādes apmeklētāji var apskatīt bronzā atlietas īstas jūras putnu spalvas, gliemežvākus, kas veiksmīgi papildina bronzas skulptūras, kā arī citus Jūrmalas vidē pieejamus dabas materiālus, kas veiksmīgi iekļauti mākslinieciskajās kompozīcijās.

Šogad interesentiem ir iespēja arī pašiem piedalīties mākslas tapšanā radošo darbnīcu ietvaros, kas bez maksas tiks rīkotas Dzintaru pludmalē 4. augustā no plkst. 10.00 līdz 14.00, kā arī Ugunskuru nakts laikā, 27. augustā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Foto